Aktuality / Novinky

 

 

Projektové dny s rodilými mluvčími

18.11.2019 22:28:00 | Zdeňka Varga

 

Rodilí mluvčí na Jiráskovce

Dne 31.10. se na naší škole v rámci Projektu Šablony II. (projekt EU) uskutečnil Projektový den s názvem English Speaking Countries. Ve spolupráci s  firmou FOKUS English jsme pro žáky 7. a 8. tříd za účasti rodilých mluvčích připravili 4 hodinové bloky, ve kterých se seznamovali se základními informacemi o Austrálii, Spojeném království a USA. V nich se děti dozvěděly mnoho zajímavostí z oblasti cestování, kultury, památek, historie, stravování, podnebí… Žáci měli také možnost ochutnat tradiční australskou „buchtu“ – „lamington“. Pracovali s různými texty, ve skupinkách, plánovali dovolenou v Austrálii, hráli mnoho didaktických her. Největším přínosem pro žáky bylo zapojení odborníků z praxe. Žáci měli možnost komunikovat s rodilým mluvčím a překonat tak přirozené bariéry a ostych. Rodilí mluvčí žákům zprostředkovali interkulturní zkušenosti (autentické zprostředkování kulturních, společenských i ekonomických specifik národa - země, ze které mluvčí pochází). Žáci hodnotili výuku velmi kladně. Vyučovací hodiny byly akční, měly spád, motivační úlohy zaujaly všechny žáky. Při výuce byla použita vhodná kombinace vyučovacích metod.

V rámci tohoto projektu si žáci 3. tříd připomněli 1.11. anglosaský svátek Halloween. Celodenní projekt řídili také rodilí mluvčí z Velké Británie, Austrálie a USA ve spolupráci s učiteli anglického jazyka a za pomoci 15 dívek a chlapců z 9. ročníků. Pro žáky byly připraveny kvízy, pracovní listy o různých halloweenských postavičkách. Všichni se dozvěděli plno zajímavostí z historie tohoto svátku, říkali anglickou koledu, za kterou dostávali sladkosti. V průběhu dopoledního programu žáci komunikovali s rodilými mluvčími jednoduchou angličtinou. Projektové dny se vydařily a splnily naše očekávání.

Mgr. Zdeňka Varga

 

 

 

Celý článek

SOFTBAL - kroužek

8.11.2019 13:25:34 | Petr Šedivý

Zdravím softbalisty, kroužek softbalu se v pondělí 11. 11. normálně koná. Hezký víkend, Šéďa

Celý článek

NOVÉ ŠKOLNÍ OBLEČENÍ - Hlasování ukončeno.

8.11.2019 10:13:53 | Jana Kahounová

Společnost Schools United pro naši školu připravila novou školní kolekci oblečení.

Výsledky hlasování dopadly následovně.

Zvítězil motiv č.1. Děkujeme všem, kteří hlasovali.

Cena trička je  250 kč

Cena mikiny je 450 kč.

Na výběr bude z těchto barev.

Během příštího týdne budou k dispozici objednávkové lístečky, které spolu s penězi budete moci nosit paní učitelce Kahounové, vždy o velké přestávce do pedagogického centra č.19.

Na tomto odkazu si můžete prohlédnout tabulku velikostí, abyste si vybrali tu správnou.

https://schoolsunited.cz/velikosti

Veškeré dotazy, prosím, směřujte na paní učitelku Kahounovou.

 

 

Celý článek

6. 11. - kroužek jógy a stolního tenisu se nekoná.

5.11.2019 16:20:34 | Jindřich Slunečko

Celý článek

STÁVKA 6. 11. 2019

5.11.2019 09:53:01 | Petr Šedivý

Vážení rodiče,

v následujícím souboru naleznete informace ke stávce 6. 11. 2019 a prohlášení zaměstnanců školy. Tento dokument je zveřejněn také na vchodových dveřích školy. Děkujeme za pochopení. stavka.pdf

Text dokumentu pro případ, že by vám nešel soubor otevřít:

 

STÁVKA 6. 11. 2019

Zahájení stávky: středa 6. 11. 2019 v 7.30 h

Ukončení stávky: středa 6. 11. 2019 v 16.00 h

V době stávky budou škola i školní družina uzavřeny.

Zájmové kroužky se nekonají.

Obědy byly dětem školní jídelnou hromadně odhlášeny.


Prohlášení stávkujících zaměstnanců ZŠ Benešov, Jiráskova 888

Zaměstnanci naší základní školy se připojují ke stávce, kterou vyhlásily školské odbory na středu 6. listopadu 2019. Důvodem stávky nejsou pouze naše nízké platy, ale především soustavné neplnění slibů politiky a jejich některé přinejmenším nepravdivé výroky v médiích, které z nás v očích široké veřejnosti dělají nenasyty bez soudnosti.

Stávku vnímáme jako symbolické vyjádření našeho protestu a připojujeme se k ní, přestože nesouhlasíme s přinejmenším nešťastnými postupy školských odborů při vyjednávání i při realizaci této stávky. Žádáme vládu, aby dodržela svůj původní slib, podle kterého měly platy ve školství v tomto roce vzrůst celkem o 15 %. Jsme vysokoškoláci s nejnižším platem. Není náhoda, že počet zájemců o naše povolání je čím dál nižší, nedostatek učitelů nabývá kritických rozměrů.

S velkými obavami sledujeme, jak pozice učitele ve společnosti rok od roku neustále klesá, negativně ji ovlivňují také velmi zkreslené informace o našich platech, pracovní době, povinnostech.

Stávkujeme za kvalitnější školství pro Vaše děti.

Děkujeme Vám za pochopení a podporu.

 

Celý článek

Kroužek parkouru se 6. 11. 2019 nekoná

4.11.2019 19:43:44 | Filip Zafouk

Celý článek

Florbalový kroužek 6. 11. 2019 se nekoná

4.11.2019 13:23:14 | Marcela Blažková | Florbal

Celý článek

Gymnastika - změna tréninků!

21.10.2019 09:33:29 | Filip Zafouk

Vzhledem k úspěšnému jednání o uvolnění místa ve sportovní hale se posouvají časy tréninků kroužku gymnastiky.

Gymnastika 2. a 3. třída: 14.20 - 15.20 hod

Gymnastika 4. a 5. třída: 15.20 - 16. 20 hod.

Děkujeme za pochopení.

Těšíme se na Vás. :-)

Celý článek

Anglie - podzim 2019

20.10.2019 16:57:45 | Zdeňka Varga

Jiráskovka v Anglii

V neděli 29.9. jsme konečně vyrazili na dlouho očekávanou cestu do Anglie. Program byl opravdu bohatý a my se těšili i na dopolední výuku s rodilými mluvčími. Cesta do Anglie proběhla klidně. Každý si v Calais na vlastní kůži prošel pasovou kontrolou, poté se mohl nalodit na trajekt. Ten nás zavezl do Doveru, kde jsme opět nasedli do autobusu a pokračovali do hlavního města - Londýna.

Ráno kolem půl deváté začala naše tour de London! Londýnské metro nás přiblížilo do centra k The Houses of Parliament. Prošli jsme se okolo Westminster Abbey a přes St. James´s Park k Buckingham Palace, kde jsme si udělali pár hezkých foteček, aby bylo na co vzpomínat. Další naší zastávkou byl Piccadilly Circus. Zde jsme dostali rozchod a mohli si nakoupit buď zajímavé suvenýry, jídlo, podívat se do Lego obchodu, kde jsme obdivovali z kostiček vystavený Big Ben (ten zděný na City of Westminster je totiž zakrytý plachtou a opravován), nebo zajít do nedaleké části - Chinatown. Naše kroky mířily dále na Trafalgar Square - tady jsme si prohlédli pomník admirála Nelsona a fontány. A pak již následovala další část pěší prohlídky s naší milou průvodkyní, slečnou Katkou. Přes Golden Jubilee Bridge jsme přešli na druhou stranu řeky Temže a podél ní obdivovali krásy Tate Modern, Shakespeare´s Globe, až jsme stanuli pod nejvyšším mrakodrapem v západní Evropě - The Shardem (měří 310 metrů). My měli tu možnost zajet si do 66 patra rychlovýtahem a poté vyjít pěšky do 72 patra a zažít velkolepou podívanou na Londýn z takové výšky, že nám lidé dole pod námi připadali jako mravenečci. Fotografování bylo snad povinné. Kdo by si tuto parádu nezvěčnil? Po návštěvě mrakodrapu jsme se vydali k Temži. Nasedli na lodičku, která nás dopravila do Greenwichského parku, kde jsme obdivovali nultý poledník, observatoř a rozlehlý park. Zde naše výprava po Londýně skončila a autobus nás zavezl do Weymouth (krásného přímořského letoviska na jihozápadě Anglie). Zde na nás čekaly naše náhradní rodiny, které se o nás staraly po celou dobu ve Weymouth. Po dobré večeři, rozpravě v angličtině a koupeli jsme znaveni ulehli do postelí a těšili se na další dobrodružství.

Od úterka do čtvrtka dopoledne probíhala výuka - 4 hodiny denně. Lektoři byli zkušení vyučující, kteří naše žáky rozmluvili, zabavili a zaujali pestrou skladbou hodin. Žáci byli s výukou spokojeni. Odpoledne po výuce následovalo poznávání bližších i vzdálenějších pamětihodností Anglie. Určitě zajímavá a velmi očekávaná byla návštěva nejslavnější prehistorické stavby v Británii Stonehenge. Všichni jsme si říkali: „Jak na nás asi bude působit? Jak se sem ty kameny mohly dostat? Kdo je sem dal? A proč?“ Odpovědí jsme se ale nedočkali, protože je to záhada zatím nevyluštěná. Ten den jsme ještě viděli velkolepou katedrálu v Salisbury, kde je uložena Magna Charta. Tato katedrála je také zajímavá tím, že má nejvyšší věž v Anglii.

Ve středu po výuce nás autobus zavezl do Beaulieu (areál s největší světovou sbírkou automobilů). Vidět na vlastní oči auto Mr.Beana byla super věc! Cestou jsme projížděli chráněnou oblastí New Forest s vřesovišti, typickými anglickými vesničkami a poníky.

Ve čtvrtek jsme se vydali do nedalekého přímořského letoviska Bournemouth (pyšnící se 10 km dlouhou písečnou pláží se zábavním molem a zahradami s vzácnými rostlinami a živočichy). My si zde prohlédli Oceanárium. A pak hurá na nákupy, které už nám chyběly. Každý měl možnost koupit si něco na památku.

Poslední den v Anglii jsme vyzkoušeli jízdu opravdovým anglickým autobusem (s řidičem sedícím vpravo, dveřmi otevíracími se vlevo). Anglický řidič nás bezpečně dovezl k romantickému Corfe Castle, který se nachází na poloostrově Isle of Purbeck. Po prohlídce jsme pokračovali k zálivu Lulworth Cove, došli ke skalní bráně Durdle Door,nafotili nádherné snímky, kochali se chvíli u moře a vrátili se zpět do Weymouth. Zde jsme dostali poslední rozchod a pak nás již čekala zpáteční cesta domů.

V rodinách jsme byli všichni spokojeni. Starali se o nás skvěle, dobře vařili, neustále byli milí, usměvaví, pozitivní. Jsme rádi , že jsme měli možnost být v této části Británie a prozkoumat toto území.

Zájezd jsme si všichni moc užili!

Mgr. Z.Varga a G. Sahulová, A. Hálová z 9.B

Celý článek

Sběr papíru prodloužen do 30. 9. 2019 do 8 hodin

26.9.2019 21:39:51 | Jindřich Slunečko

Dobrý den,
sběr papíru jsme prodloužili do pondělního rána 30. 9. 2019.
Moc děkujeme všem za spolupráci.
Team sběru 2019

 

 

Celý článek

Sběr papíru začíná již tuto středu 25. 9. 2019

22.9.2019 06:41:28 | Jindřich Slunečko | Sběr papíru Pata a Mata

Ve středu začínáme, konec sběru je v pátek 27. 9. 2019.
Sběr vozte za sportovní halu, kde bude umístěn kontejner.
Přispějte do třídního fondu jednotlivých tříd.
Zachraňme planetu Zemi!!!
Budeme se na vás těšit.
Raelizační team sběru

 

Celý článek

Startovní listina Benešovského běžeckého festivalu - Jiráskovka

19.9.2019 17:36:39 | Jindřich Slunečko | Atletika

Vážení rodiče, prarodiče,
zítra rozdáváme startovní čísla závodníkům se čtyřlístkem na prsou. Po první vyučovací hodině sraz u kabinetu tělesné výchovy. V odkazu je možné se vyhledat, jaké číslo máte. Kdo se nenajde, přihláška k nám nedoputovala nějakým nedopatřením. Přihlašte se tedy již sami na náměstí - pátek, sobota.
Budeme se na vás těšit. Na charitativní běh se hlásí jedinci samostatně.
Moc díky.
Uvidíme se v neděli.

Běžecký tým Jiráskovka

http://www.benesov-beh.cz/startovnilistina

seznam_zavodniku_jiraskova_bbf_2019.xlsx

 

 

Celý článek
TOPlist