Aktuality / Novinky

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ PRO RODIČE

4.11.2022 13:32:01 | Petr Šedivý

 

Vážení rodiče.

Škola není zcela imunní proti výskytu rizikového chování. Protože chceme, aby bylo ve škole bezpečné klima pro žáky i učitele, stále sledujeme chování žáků, abychom včas zachytili případné problémy z oblasti rizikového chování. Mezi žáky základních škol jsou bohužel běžně dostupné některé návykové látky, jako Kratom, nikotinové sáčky, žvýkací tabák, elektronické cigarety, které se vyrábí jako napodobeniny běžných předmětů. Žáci běžně konzumují energetické drinky. Bohužel všechny tyto látky si žáci, tedy vaše děti, mohou bez problémů opatřit. Proto je důležitou součástí budování bezpečného klima ve škole spolupráce nás pedagogů s vámi, rodiči. Prosíme vás proto o pomoc. Kdybyste měli podezření či dokonce jistotu, že je vašemu dítěti ubližováno, že bylo svědkem rizikového chování apod., bezprostředně se na nás obraťte (na třídního učitele, školní metodiky prevence či ředitele školy). S problematikou jsou u nás ve škole seznámeni i provozní pracovníci. Využít lze také naši e-schránku důvěry, která je k dispozici na webových stránkách školy. Vaši informaci budeme brát velmi vážně a situaci budeme odborně a bezpečně řešit. Pokud získá škola nové, alarmující informace ihned vám dáme vědět přes Bakaláře, informaci přizpůsobíme věkové kategorii žáků.

Děkujeme za vaši pomoc a podporu.

S přátelským pozdravem vedení školy a pedagogický sbor ZŠ Jiráskova

 

 

Ukázka běžně dostupných informací na internetu:

KRATOM – zázračná bylina nebo nebezpečná droga? – Institut moderní výživy (institutmodernivyzivy.cz)

Z bakalářské práce:

Velmi alarmující je fakt, že již dávno není droga problémem pouze dospělých. Neustále se snižuje věková hranice prvního kontaktu s návykovými látkami. Ze statistických údajů vyplývá, že zkušenosti s drogou, ať už legální či nelegální, mají děti již v deseti letech.

Hraní digitálních her a trávení času na sociálních sítích

Nikotinové sáčky, žvýkací tabák nebo taky kratom. Návykové látky se na Svitavsku objevují už mezi dětmi na prvním stupni základní školy. Sami školáci přiznávají, že je shánějí, aby vydrželi „pařit“ počítačové hry. Odborníci varují, že u dětí vzniká i na tabák velmi rychle závislost. Mnohonásobně rychleji než u dospělého člověka a má vliv na celý organismus.

Zdroj: https://pisecky.denik.cz/denik-v-regionech/deti-zneuzivaji-navykove-latky-frci-hlavne-nikotinove-sacky-20220622.html

 

Zpět Tisk
TOPlist