Na Jiráskovce se hraje stolní tenis

13.2.2018 17:53:41 | Ilona Šedivá

Na Jiráskovce se hraje stolní tenis.

Už několik let se účastníme se žáky Základní školy Benešov, Jiráskova 888 soutěží ve stolním tenisu ve sportovní hale Spartak Vlašim. Téměř vždy se naši žáci umístili na krásném druhém a třetím místě. To nás motivovalo založit na naší základní škole nový zájmový sportovní kroužek. Po schválení paní ředitelkou byl proveden nábor žáků z pátých až devátých tříd a setkali jsme se s velkým ohlasem. Zájem převyšoval poptávku, ale kapacita kroužku je omezená velikostí používaného prostoru a počtem stolů.

A tak jsme od 3. ledna 2018 otevřeli v naší sportovní hale v prvním podlaží každou středu v ranních hodinách sportovní kroužek stolního tenisu. Máme k dispozici čtyři hrací stoly na stolní tenis s dostatečným počtem pálek. Mnohé děti se s tímto sportem nemusely dlouho seznamovat. Po zahajovací schůzce nás mile překvapilo, že stolní tenis mnozí hrají nejen doma s rodinnými příslušníky, ale také na různých táborech a dovolených. Tento kroužek žákům umožní více se realizovat a zdokonalovat v tomto sportu. Učí se pravidla a údery stolního tenisu, soutěží o body v rozehrané „lize“ a na konci školního roku je čeká vyhlášení nejlepších hráčů.

Jsme moc rádi, že se tento zájmový kroužek dětem velice líbí a doufáme, že si ponese svoji tradici mnoho dalších let, jako spousta jiných sportovních zájmových kroužků na naší základní škole.

Jana Slavíková