O ZŠ JIRÁSKOVA VĚDÍ AŽ V INDII

16.1.2018 10:17:11 | Carla Hobzová

O ZŠ JIRÁSKOVA VĚDÍ AŽ V INDII

Ve školním roce 2017/18 naše škola zahájila spolupráci se školou GD Goenka Public School, Paschim Vihar, New Delhi, India.

Žáci 6. C se zapojili do projektu s  názvem „The Exchanging of Cultural Heritages“, jehož hlavním cílem je poznávat kulturní dědictví obyvatel z partnerské země, zároveň podpořit žáky ve výuce anglického jazyka a v neposlední řadě také navazovat nová přátelství.

Projekt je rozdělen na jedno až dvouměsíční celky, ve kterých žáci v anglickém jazyce zpracovávají různá témata. V první fázi představují sebe, svoji rodinu a následně vypracovávají témata spojená s kulturním dědictvím své země.

Vedoucí projektu žáky vede, zajišťuje korekturu jazyka a poskytuje žakům pomoc při hledání informačních zdrojů. Žáci tvoří individuální nebo skupinové práce v PowerPointu, A4-Artworks, obrázky, fotky a 3D modely. Hotové práce jsou následně e-mailem nebo poštou zasílány indickým spolužákům.

Mgr. Carla Hobzová, vedoucí projektu.