Rodilí mluvčí na Jiráskovce

13.5.2017 20:03:03 | Zdeňka Varga

Rodilí mluvčí na Jiráskovce

V týdnu od 3.4. – do 7.4.2017 se na ZŠ Benešov, Jiráskova 888 konalo hned několik intenzivních jazykových kurzů s rodilými mluvčími. Žáci 6. a 8. ročníků, kterým byl kurz určen, zdokonalovali své jazykové dovednosti, pilovali výslovnost, získávali novou slovní zásobu, učili se hrou, používali inovativní metody a každý den měli možnost komunikovat s rodilým mluvčím. Žáci byli s kurzy velice spokojeni a hodnotili je velmi pozitivně. A nás učitele jazyků těšilo jejich nadšení a zaujetí pro angličtinu.

Mgr. Zdeňka Varga, vedoucí PK CZJ II. stupeň

Zde jsou ohlasy některých žáků:

„ Na naší škole proběhl pětidenní kurz anglického jazyka s rodilým mluvčím.
Celým týdnem nás provázeli dva mladí lektoři Torin a Luke, se kterými jsme
tři hodiny denně hráli hry či probírali různá témata v anglickém jazyce.
Pro nás žáky na tom bylo jediné špatné, že nám učitelé nemohli vypomáhat v
konverzaci, proto jsme se často dorozumívali i posunky. Nejen díky tomuto,
ale i díky úžasnému programu, co si pro nás lektoři připravili, jsme prožili
nádherný týden. A byli bychom rádi, kdyby se tyto týdny na škole opakovali i
vícekrát do roka.“

Valentýna Plechatá, žákyně 6.A

„ Angličtina s rodilým mluvčím“

„ První týden v dubnu přijeli na naši školu dva rodilí mluvčí Torin Brown a Luke Morgan. Měli na starosti děti z šestých a osmých ročníků. Oba dva byli velice milí, laskaví a ohleduplní vůči naší nedokonalé angličtině. Všichni jsme měli před angličtinou obavy a smíšené pocity, ale když přišlo na hodinu, všechny negativní pocity odezněly. Luke byl vtipný, klidný, milý a byl na něj hezký pohled. Torin byla veselá, hyperaktivní, hodná a možná i trošku šílená, ale nám se to líbilo, protože předávala svou energii všem lidem okolo. Hráli jsme spoustu zábavných her a na konci týdne jsme obdrželi diplomy za účast. Udělali spolu mnoho krásných fotek, abychom měli vzpomínku na tento neobyčejný týden. Myslím, že budu mluvit za všechny zúčastněné žáky, když řeknu, že bychom si tuto akci velmi rádi zopakovali.“

Karolína Otradovcová, žákyně 8.C