STÁVKA 6. 11. 2019

5.11.2019 09:53:01 | Petr Šedivý

Vážení rodiče,

v následujícím souboru naleznete informace ke stávce 6. 11. 2019 a prohlášení zaměstnanců školy. Tento dokument je zveřejněn také na vchodových dveřích školy. Děkujeme za pochopení. stavka.pdf

Text dokumentu pro případ, že by vám nešel soubor otevřít:

STÁVKA 6. 11. 2019

Zahájení stávky: středa 6. 11. 2019 v 7.30 h

Ukončení stávky: středa 6. 11. 2019 v 16.00 h

V době stávky budou škola i školní družina uzavřeny.

Zájmové kroužky se nekonají.

Obědy byly dětem školní jídelnou hromadně odhlášeny.

Prohlášení stávkujících zaměstnanců ZŠ Benešov, Jiráskova 888

Zaměstnanci naší základní školy se připojují ke stávce, kterou vyhlásily školské odbory na středu 6. listopadu 2019. Důvodem stávky nejsou pouze naše nízké platy, ale především soustavné neplnění slibů politiky a jejich některé přinejmenším nepravdivé výroky v médiích, které z nás v očích široké veřejnosti dělají nenasyty bez soudnosti.

Stávku vnímáme jako symbolické vyjádření našeho protestu a připojujeme se k ní, přestože nesouhlasíme s přinejmenším nešťastnými postupy školských odborů při vyjednávání i při realizaci této stávky. Žádáme vládu, aby dodržela svůj původní slib, podle kterého měly platy ve školství v tomto roce vzrůst celkem o 15 %. Jsme vysokoškoláci s nejnižším platem. Není náhoda, že počet zájemců o naše povolání je čím dál nižší, nedostatek učitelů nabývá kritických rozměrů.

S velkými obavami sledujeme, jak pozice učitele ve společnosti rok od roku neustále klesá, negativně ji ovlivňují také velmi zkreslené informace o našich platech, pracovní době, povinnostech.

Stávkujeme za kvalitnější školství pro Vaše děti.

Děkujeme Vám za pochopení a podporu.