Archiv článků

1. ročník Filipovy olympiády – soutěže ve finanční gramotnosti

11.1.2022 11:01:09 | Veronika Macková

V letošním školním roce se žáci z matematického semináře třídy 6. A zúčastnili 1. ročníku soutěže ve finanční gramotnosti „Filipova olympiáda“, kterou pořádá ČSOB.

 

Filipova olympiáda finanční gramotnosti zábavným způsobem testuje znalosti dětí v zacházení s penězi, hospodaření domácnosti, v oblasti moderních platebních metod i finančních produktů. Krajské kolo nové soutěže pro žáky 6. tříd základních škol a odpovídajících ročníků víceletých gymnázií probíhalo od 5. listopadu do začátku prosince v nové výukové aplikaci Filip – Poznej svět financí.

Děti postupně procházely celý vzdělávací program a na konci měly za cíl vyplnit závěrečný test.
Do celostátního kola soutěže postoupila z každého kraje škola, která dosáhla nejvyššího průměrného počtu bodů na žáka. To se nám letos bohužel nepovedlo, ale příští rok to zkusíme znovu! Výsledky jsme měli krásné.

Děkuji všem žákům, kteří se zapojili a věnovali svůj čas vzdělávání.

Veronika Macková

Zpět Tisk
TOPlist