Archiv článků

Loučení 9. tříd

11.7.2019 06:42:52 | Marcela Blažková

Na konci školního roku 2018 - 2019 se loučili deváťáci

 

Celý článek

4.A Škola v přírodě

26.6.2019 12:01:57 | Jana Kahounová

Škola v přírodě pohledem 4.A


Na konci května jsme vyrazili na školu v přírodě. Jeli jsme do Vrábova - Radostné mládí. V úterý a ve středu byla zima a strašně lilo. Ve středu jsme šli na hrad Český Šternberk. Ten den jsme měli bojovku. Ve 23:30 v noci nás nečekaně vzbudili, že máme vstávat. Byla tma a zima, šli jsme ve dvojicích. Já jsem šla s Eldou. Ve čtvrtek jsme měli diskotéku, hráli plno českých a anglických písniček. Na Vrábov s námi jela i Susie z USA. Škola v přírodě se i hodně líbila, i když byla zima. (Viky Veselá)

V pondělí 27. května jsme přijeli na Vrábov. Úterý a středa utekly velmi rychle. Ve čtvrtek odpoledne jsme šly na oběd, když tu najednou u bazénu zastavilo auto. To auto bylo žluté a na předních světlech mělo řasy. Paní učitelky hned věděly, kdo to je. Byla to Lucka Skalická! Hned nám pověděly, že tam je, a 4.A ještě nikdy nebyla takhle rychle najedená. K Lucce jsme hned běželi, a měla s sebou i miminko. Povídali jsme si s ní všichni, a to byl náš nejlepší den na škole v přírodě. (Elda Martínková)

Ahoj, jmenuji se Lucka Stibůrková a budu vám vyprávět o mé květnové škole v přírodě. Ve čtvrtek jsme hráli turnaj ve vybíjené. Hráli jsme proti 4.B. Bylo to 6:6 a nám zbývaly už jen 2 minuty do konce. Všichni jsme napjatě čekali. Nikdo však nevěděl, že 4.B je tak dobrá. Najednou se to změnilo na 9:9. Každý byl vyjukaný. "Stačí jedno vybití," řekla má kamarádka Wendy. "Míč má 4.B," řekla jsem. Najednou se jejich hráč rozmáchl a vybil naši hráčku. "Konec, " řekla jsem, "došel čas." Byla jsem smutná, ale jinak byla škola v přírodě fajn. (Lucka Stibůrková)

Celý článek

Jóga

25.6.2019 22:01:40 | Zdeňka Varga

V pondělí 24.6. proběhla poslední lekce jógy v tomto školním roce.

 

Celý článek

Barevný den-Na pirátské lodi

20.6.2019 10:29:55 | Lenka Pavlíková

Jiráskovka plná námořních lupičů, korzárů a pirátů! Náš poslední Barevný den byl největším setkáním pirátů na jednom místě-vlastně lodi.

Jen pro představu: při vstupu do třídy VI. B jsem byla zajata téměř 30 piráty, musela jsem s nimi absolvovat dlouhou a obtížnou trasu, jejímž cílem bylo hledání pokladu (naštěstí mi dali mapku). Truhlu jsme nakonec našli na jednom z tajemných ostrovů a v ní kromě zlaťáků i ovocné mufíny s cukrovou kotvou a sušenkové lodičky s pirátskou vlajkou. Třešničkou na dortu byla „kronika“ všech pirátských rodů.

umístění tříd:

1. místo=VI. B/81 bodů/+ imunita

2. místo=VI. C/44 body/

3. místo=VI. A/27 bodů/

a (nyní tak drahá) bramborová medaile patří malé skupince z IX. B

Byli jste všichni úžasní. BLAHOPŘEJEME!!!

Je prima, že se i rodiče podílejí na Barevných dnech a podporují tak své potomky v umění si hrát a užívat si školu také z této stránky.

* A něco málo pro všechny:

podle jména a příjmení si na Internetu můžete vygenerovat vaše pirátské jméno. Sama jsem si to vyzkoušela.

Za Barevné dny tohoto školního roku se loučím s přáním těch nej zážitků o letních prázdninách.

vaše Karen Landlubber J

Celý článek

Projektový den 8.C

19.6.2019 15:56:37 | Veronika Macková

Projektový den 8.C - Rozpočti si to!

Celý článek

Jiráskovka na Pohodu

27.5.2019 18:53:06 | Petr Šedivý

 

 

Naše škola tento rok slaví 85. výročí od svého založení. Při každé kulaté příležitosti se všeobecně očekává nějaká forma oslavy. My jsme se rozhodli opustit nablýskané divadelní sály a akademie a vypravit se tam, odkud jsme beztak všichni vzešli – do přírody. Náš školní vzdělávací program se jmenuje „Pojďte s námi…“, takže nebylo těžké tento název popadnout za pačesy a vzít ho za slovo. Připravili jsme pro naše žáky, jejich rodiče, prarodiče i další blízké bytosti pohodový pochod… tedy takový Pohod. Kromě již zmíněné nosné myšlenky „Pojďte s námi“ jsme mu přilípli do vínku ještě další dvě – „Cesta je cíl“ a „Není špatné počasí, jen špatné oblečení“.

 

V sobotu 25. 5. 2019 se mezi devátou a jedenáctou hodinou dopolední vydalo na 500 účastníků na hráz Konopišťského rybníka na start Pohodu. Jak známo, přesný počet účastníků se určí součtem všech nohou a následným vydělením dvěma, ale v tomto případě by došlo k nežádoucímu statistickému zkreslení, protože mnozí dopřáli pobyt na čerstvém vzduchu také svým čtyřnohým miláčkům. S mapou a účastnickou kartou v ruce (případně v pacce) a vidinou opečeného buřta se všichni vydali na trasu dlouhou 5 km s cílem na vrcholu Chlumu s nadmořskou výškou 506 m. Zde jsem se však nevyhnul dalším nepřesnostem. Každý správný horolezec totiž ví, že výstup končí až bezpečným sestupem do základního tábora – buřty čekaly na Pohodáře až po sestupu zpět na vyhlídku. A těch 5 km je také poněkud diskutabilní údaj, tolik měřila pouze oficiální trasa. Přístupových a návratových variant bylo několik, takže ti, kteří to vzali od podlahy, řekněme od Jiráskovky k Jiráskovce, absolvovali nakonec kilometrů bezmála šestnáct. A kde je tedy vlastně ten cíl? To je přece cesta.

 

Počasí bylo v době určení termínu jen těžko předvídatelnou proměnnou. Museli jsme doufat, že si Pohodáři zbývající myšlenku o špatném oblečení vezmou za svou, a zároveň se připravit na dvě varianty zajištění přísunu stravy v base campu. Odměnou všem účastníkům za odhodlání byl nakonec prosluněný den s nepřetržitým kontaktem se zeleným hájem, probuzeným nezvykle deštivým májem… svádí to k poezii. Oheň i gril jely naplno, voněly buřty, vařila se káva a čaj a všichni si zároveň mohli vychutnat spolu s pohodovou kartou plnou razítek z kontrolních stanovišť jedinečný výhled na Konopiště a Chvojen, o kterém třeba mnozí ani netušili, že existuje.

Není to vždycky o medailích a částkách vydělaných vrcholovým sportem. V době, kdy se všeobecně nepřetržitě komentuje, že náš národ na tom není s běžnou sportovní kondicí úplně nejlépe, jsme všem našim dětem i rodičům nabídli jednoduchý návod, jak prožít krásný den, udělat něco pro zdraví a být spolu. Nás bylo spolu opravdu hodně, a přesto si dovolím tvrdit, že na stupně vítězů jsme se vešli všichni.

 

Zbývá poděkovat všem dětem a pejskům za předvedené výkony, všem rodičům a blízkým za dobrovolně propocená trička a všem učitelům z Jiráskovky, kteří část svého volného času věnovali dobré věci. Cílové ohlasy volají po opakování. Není každý rok ,kulaté´, nicméně necháme se překvapit.

 

Petr Šedivý, ředitel školy a obsluha grilu

 

 

Pokud vám některá souvětí připadají příliš dlouhá, nedivte se… jsme Jiráskovka (pozn. autora)

 

 

 

 

Celý článek

Barevný den-Hoď se do barev

30.5.2019 09:08:39 | Lenka Pavlíková

„Hoď se do barev“-předposlední Barevný den je za námi.

Celý článek

Jak znáš svoji vlast? - soutěž - 5.kolo

12.5.2019 20:10:06 | Wendy Heřmánková

soutez-5.-kolo.docx

Celý článek

Vyhlášení Sběru papíru XXXV.

8.5.2019 15:29:34 | Jindřich Slunečko | Sběr papíru Pata a Mata

Vyhlášení proběhlo za účasti pana ředitele Petra Šedivého a paní zástupkyně pro 1. stupeň Hany Řezníčkové

 

Celý článek

Barevný den-Crazy účesy

6.5.2019 10:32:16 | Lenka Pavlíková

Barevné dny-Show must go on!


Megacrazysuperultracool účesy na Jiráskovce! Vlasová show a přehlídka dokonalých účesů v retro, trendy, mladistvých, barevných, zapletených, tematických,……stylech se konala 29. 4.

umístění:

1. místo: VI. B aVII. B + imunita/40b/

2. místo:VI. C/29b/

3. místo:VI. A/26b/

BLAHOPŘEJEME!

Poděkování všem žákům i učitelům, kteří prezentovali své hity. 

Celý článek

Opět vyhráli všichni

30.4.2019 13:41:26 | Petr Šedivý

 

V pátek 26. dubna jsme se už poosmnácté na Jiráskovce sešli na tradičním Volejbalovém turnaji velmi smíšených družstev Ámosových Bratrů. Turnaj je specifický právě tím, že se na hřišti při společné snaze nedovolit míči spadnout na zem setkávají bok po boku žáci a jejich učitelé. Je to výborná příležitost, aby si žák uvědomil, že ta postava před tabulí je úplně normální, jen trochu starší člověk a učitel má zase možnost si přiznat, že ta přidrzlá dívka kroutící se v lavici je v něčem šikovnější, než on sám. V dnešní složité době je pro všechny bezesporu přínosné připomenout si, co je ve škole a v životě nejdůležitější a že není třeba se neustále brát příliš vážně. Na pomyslný trůn se po tříleté odmlce znovu usadilo družstvo ZŠ Vorlina z Vlašimi po krásném finálovém boji se skokany roku ze ZŠ Plamínkové z Prahy 4. Diváky rozhodně musel nadchnout i napínavý souboj o třetí místo mezi ZŠ Dukelská a ZŠ Týnec nad Sázavou, v němž byli nakonec šťastnější benešovští volejbalisté. Všechna čtyři družstva pak vystoupila na naši pověstnou Cimrmanovu bednu. Reprezentanti Postupic, Karlova a Jiráskovky si pak užili svá klání o konečné umístění pod bednou, z kterých vyšli vítězně domácí. Díky rovněž tradiční podpoře Města Benešov si poháry i ceny odnesli všichni. Není to však rozhodně jediný důkaz toho, že na našem turnaji nikdo neprohrává.

Za příjemnou atmosféru děkuje všem pořadatel turnaje Petr Šedivý

 

Celý článek

Den Země

28.4.2019 12:52:31 | Wendy Heřmánková

Žáci 8.A a 8.C se zúčastnili 26.4. na Masarykově náměstí Dne Země, který připravila VOŠ a SZeŠ Benešov. Pro žáky byla připravena stanovitě s různými úkoly (např. poznávání okrasných a ovocných dřevin, myslivost, vázání a aranžování květin. Součástí programu byla také prezentace studijních oborů.

Celý článek
TOPlist