Archiv článků

Sběr papíru 2022 začíná 28. 9. 2022

22.9.2022 07:30:47 | Jindřich Slunečko

Vážení rodiče, prarodiče,
sběr je možno vozit již 28. 9. 2022 - skládejte ho za sportovní halou.
Začínáme 29. 9. - 30. 9. 2022.
Těšíme se na vaše výkony.
Team sběru

Celý článek

Sběr papíru 42 - 29. 9. - 30. 9. 2022

8.8.2022 07:03:31 | Jindřich Slunečko | Sběr papíru Pata a Mata

Sběr papíru už v září 2022

 

Celý článek

Výtvarná soutěž

16.6.2022 11:31:16 | Marie Vacková

ZŠ Jiráskova se zúčastnila výtvarné soutěže Požární ochrana očima dětí a mládeže,

kterou vyhlásilo Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska při Okresním sdružením hasičů Benešov.

Ke krásnému 2. místu v kategorii ZŠ 1 gratulujeme žákyni 2.A – Zuzaně Kucharské.

Marie Vacková

zuzka-kucharska-2.a.jpg

Celý článek

Dopravní soutěž

3.6.2022 12:26:17 | Kateřina Lenroi

V pátek 13. května se dvě smíšená družstva dívek a chlapců naší školy zúčastnila okresního kola Dopravní soutěže mladých cyklistů v Benešově. Za mladší kategorii získali naši soutěžící 2. místo, za starší kategorii 3. místo.
Děkujeme za reprezentaci a blahopřejeme !
Katka Lenroi a Majka Pechová

Celý článek

Posázaví - beseda pro rodiče

18.5.2022 21:31:40 | Petr Šedivý

16_6_pozvanka.pdf

Celý článek

Sběr papíru 41 - výsledky

4.5.2022 13:29:10 | Jindřich Slunečko | Sběr papíru Pata a Mata

Skvělí rodiče a prarodiče - půl je hotovo

 

Celý článek

LVK 2022 - ohlédnutí za lyžařským kurzem

15.4.2022 12:24:42 | Petr Šedivý

 

Nela Bečváříková 7.B – příspěvek frekventantky do tisku

Již dříve jsem snila a těšila se na 7. ročník, hlavně proto, že se pojede na všemi oblíbený „lyžák“. Konečně jsem se dočkala nejen já, ale také moji spolužáci ze třídy a z ostatních sedmých tříd. Cestou do Pece pod Sněžkou a na Vebrovy boudy nás doprovázela zvědavost, co nás tam ten týden čeká.
První dojmy byly k nepopsání – prosluněná a zasněžená příroda, nádherný výhled do údolí. A co pak naše první jízdy a pády na lyžích! Pro mnohé byla premiéra i jízda na běžkách. Tolik legrace, co jsme zde zažili, jsme ani nečekali. Naše obličeje byly po celou dobu kurzu plny úsměvu a spokojenosti. Učitelé se k nám chovali férově a naučili nás spoustu nových věcí. Za to jim i našemu “Šéďovi” patří velký dík!!!
Lyžařský kurz nám přinesl spoustu nezapomenutelných zážitků a vzpomínek, které nás budou provázet po celý život.

Dovětek vedoucího kurzu

Toho „Šéďu“ bych rád spravedlivě rozptýlil. Úspěch lyžáku stojí vždy na každém, kdo se s námi na hory vydá a vydá se ze všech sil, aby hory našly nové pokorné obdivovatele. Dík patří celému realizačnímu týmu (Fík, Iveta, Jana, Marcela, Saša, Slunce a Zuzka) i všem sedmákům (z důvodu počtu jmenný seznam vynechávám). Do mozaiky zapadá také bezchybné zázemí, které nám již tradičně poskytli domácí z Vébrovek (Laďa, Jitka, Tom, Jura a paní Jitka), pro které jsme byli po mnoha letech posledními klienty. Nezbývá než si přát, aby pokračování bylo podobné i po změně majitele naší boudy nejmilejší. A zapomenout nesmíme ani na Pána hor, který nám rok co rok otevírá svou náruč. Díky, Krakonoši.

Výsledky všech disciplín našeho celotýdenního klání o titul HORALKA / HORAL: horal-ka_2022.xls

 

Celý článek

Podpořte útulek Naděje pro čtyři packy v Opřeticích u Bystřice

2.4.2022 09:44:48 | Vendula Dvořáková

Chtěli byste pomoci opuštěným kočičkám a pejskům? Žáci 8.A naší školy vyhlásili sbírku potřebných věcí pro zvířátka v útulku Naděje pro čtyři packy v Opřeticích u Bystřice, věci (krmivo, obojky a další potřeby) můžete nosit do kanceláře zástupkyň naší školy až do konce školního roku. Informace o útulku najdete zde. Pro charitativní projekt se žáci 8.A rozhodli už vloni po konci lockdownu, na podzim jsme pozvali do 8.A lektorky z Nadace Via, které s dětmi během workshopu doladily potřebné detaily, žáci si zažádali o minigrant v rámci projektu Dobro-druzi. Finance byly použity na projekt charitativní čajovny a vyhlášení sbírky. Více informací o projektech Nadace Via, která podporuje studentské a žákovské filantropické projekty, naleznete zde.

Celý článek

8.A otevřela čajovnu U Chemie

2.4.2022 09:26:03 | Vendula Dvořáková

U příležitosti dne otevřených dveří na naší škole byla ve středu 30.3. od 15:00 do 17:00 otevřena v kmenové učebně 8.A čajovna U Chemie. Nebyla to obyčejná čajovna, byla charitativní. Všichni návštěvníci, kteří si v deštivém odpoledni chtěli zpříjemnit návštěvu naší školy, mohli ochutnat sušenky, které napekly žákyně 8.A v hodině vaření, nabízely se samozřejmě čaje a také limonáda z čerstvých pomerančů. Obsluha čajovny byla výhradně v rukou žáků a žákyň 8.A. Za pohoštění mohli zákazníci zaplatit dobrovolným příspěvkem na podporu útulku Naděje pro čtyři packy v Opřeticích u Bystřice. Zájem byl veliký, akce se náramně vydařila, děkujeme všem zúčastněným. Vybranou částku předáme útulku koncem školního roku spolu s dalšími potřebami pro kočičky a pejsky, které můžete nosit do kanceláře zástupkyň naší školy až do konce června.

Celý článek

Úspěch žákyň 8. tříd v okresních kolech olympiád z německého jazyka a dějepisu

27.3.2022 09:35:39 | Vendula Dvořáková

Vynikající umístění v okresních kolech olympiád z německého jazyka a dějepisu se letos podařilo žákyním Tereze Turzikové z 8.A a Doře Zajíčkové z 8.C naší školy. Děvčata podala skvělý výkon. Terezka se v okresním kole olympiády v německém jazyce konaném na Obchodní akademii v Neveklově umístila na druhém místě, Dorka se v okresním kole olympiády v dějepise konaném na Gymnáziu Benešov umístila na čtvrtém místě. Děvčata, gratulujeme a děkujeme za skvělou reprezentaci naší školy.

Celý článek

Školní sportovní kroužky po prázdninách

25.2.2022 12:33:49 | Jindřich Slunečko | Zájmové kroužky

Po prázdninách obnovují školní sportovní kroužky svoji činnost

 

Celý článek

Exkurze 8.A v Praze

24.2.2022 20:39:57 | Vendula Dvořáková

Ve čtvrtek 24. 2. 2022 se naše třída vypravila do Prahy, cílem byla procházka Královskou cestou. Sraz byl ráno na vlakovém nádraží v Benešově. O hodinu později jsme už byli v Praze připraveni projít deset zastávek naší exkurze. Jako doprovod s námi vyrazily paní učitelka Vacková a paní učitelka Dvořáková, která nás bravurně provedla a vrátila o něco zpátky do historie. Dozvěděli jsme se informace o architektuře starých památek a známých osobnostech našich dějin. Nakonec jsme měli rozchod na Václavském náměstí, kde každý mohl trávit čas podle svého. U sochy svatého Václava probíhal mírumilovný protest na podporu Ukrajiny v jejích těžkých časech a některé z nás dokonce na místě zachytila kamera České televize. Dojeli jsme domů bez újmy s více znalostmi v hlavě, chudší peněženkou a prošoupanými botami, ale výlet jsme si náramně užili. Aneta Pohůnková a Veronika Kučerová, 8.A

Celý článek
TOPlist