Archiv článků

Barevný týden na naší škole

19.2.2022 19:34:04 | korespondentka Lenka Pavlíková

Od 14.- 18. února si Jiráskovka provětrala šatník. Konal se další projekt School United. Kombinace barev se střídala každý den a naše škola se proměnila v pomalu přicházející a dlouho očekávané jaro.

barevny-tyden.docx

Celý článek

Sběr papíru XLI. - 27. 4. - 29. 4. 2022

16.2.2022 15:24:52 | Jindřich Slunečko | Sběr papíru Pata a Mata

Tradiční jarní sběr starého papíru  - konec dubna 2022

 

Celý článek

Krajské kolo soutěže Finanční gramotnost

10.2.2022 15:10:59 | Veronika Macková

Ve středu 26.1. bojoval soutěžní tým, reprezentující naši školu, ve složení Anna Vynšová, Aneta Lásková a Filip Hájek (všichni 7.A) v okresním kole soutěže Finanční gramotnost. Do okresního kola postoupili jako 3 nejlepší žáci z kola školního.

Okresní kolo probíhalo online a na vyřešení čekalo 25 otázek z běžného života, jak teoretických, tak
i praktických. Ve stanoveném čase 90 minut museli žáci dohromady vyřešit mnoho zajímavých úkolů
a otázek z oblasti finanční gramotnosti.

Vše se povedlo na jedničku a proto můžeme s radostí oznámit, že jsme postoupili do KRAJSKÉHO kola, které se bude konat v březnu.

Soutěž Finanční gramotnost připravuje organizace METODICA spolu s Evropskou asociací finančního

plánování (EFPA) a s podporou MŠMT ČR.

 

Tato soutěž už mnoho let pomáhá přivést pozornost veřejnosti k tématu, které je pro budoucnost naší společnosti klíčové. Proto se této soutěže s radostí jako škola účastníme a budeme účastnit
i v následujících ročnících.

 

Veronika Macková

 

Celý článek

Ekonomická olympiáda

2.2.2022 18:47:20 | Veronika Macková

 

Žáci 8. a 9. ročníků se zájmem o ekonomiku a oblast financí měli letos poprvé možnost zúčastnit se ekonomické olympiády a zjistit, na jaké úrovni v této oblasti se nacházejí jejich znalosti.

Ekonomická olympiáda je největší soutěž zaměřená na ekonomii a finance v ČR a na Slovensku, která se letos poprvé koná i pro základní školy. Soutěž určená pro žáky 8. a 9. tříd základních škol si klade za cíl seznámit žáky se základními ekonomickými tématy, objevit v nich skryté talenty a zlepšit jejich finanční gramotnost.

EO však není jen tak ledajaká soutěž, nýbrž i platforma nabízející cenné zkušenosti, znalosti, známosti a možnost zúčastnit se slavnostního finále s významnými hosty ze světa ekonomie.

Olympiáda vychází z rámcových vzdělávacích programů MŠMT a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových schopností a znalostí studentů v tomto oboru. Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytváří ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání (INEV) a České národní banky (ČNB).

Z naší školy se do olympiády zapojilo celkem 21 žáků. Nejúspěšnější řešitelkou ve školním kole se stala Veronika Kučerová ze třídy 8.A, která získala 24 bodů z celkových 25 možných a její úspěšnost je tak úžasných 96%.

Veronika Macková

 

Celý článek

Teplákový den

17.1.2022 11:33:38 | Lenka Pavlíková

teplakovy-den-14.docx

Celý článek

Soutěž Finanční gramotnost

11.1.2022 11:03:16 | Veronika Macková

Sedmáci z naší školy se letos poprvé v rámci volitelného semináře Finanční gramotnost zapojili
do soutěže Finanční gramotnost. Soutěž Finanční gramotnost připravuje organizace METODICA spolu s Evropskou asociací finančního plánování (EFPA) a s podporou MŠMT ČR.

 

Celý článek

1. ročník Filipovy olympiády – soutěže ve finanční gramotnosti

11.1.2022 11:01:09 | Veronika Macková

V letošním školním roce se žáci z matematického semináře třídy 6. A zúčastnili 1. ročníku soutěže ve finanční gramotnosti „Filipova olympiáda“, kterou pořádá ČSOB.

 

Celý článek

Matematická soutěž Pythagoriáda

11.1.2022 10:59:22 | Veronika Macková

V listopadu proběhlo školní kolo matematické soutěže Pythagoriáda. Přihlášeno do něj bylo více než 60 žáků naší školy, od 6. do 9. ročníku.

 

Celý článek

Školní e-shop opět otevřen

7.1.2022 12:33:33 | Lenka Pavlíková

Celý článek

Odhlašování obědů od 15.11.2021 !!!

11.11.2021 09:01:37 | Zuzana Zahradníčková

Odhlašování obědů od 15. listopadu 2021:

Jednotlivci:

On-line nejpozději 2 pracovní dny předem do 8.00 (v pondělí do 8.00 je možno odhlásit oběd na středu, v úterý do 8.00 na čtvrtek, ve středu do 8.00 na pátek, ve čtvrtek do 8.00 na pondělí, v pátek do 8.00 na úterý, v neúplných týdnech obdobně)

V případě neočekávaného zdravotního důvodu je možno odhlásit oběd tentýž den do 8.00 ráno, pouze telefonicky nebo mailem. Školní jídelna může ověřit u vedení školy důvod takového odhlášení a v případě zjištění jiného než neočekávaného zdravotního důvodu oběd neodhlásí.

Karantény celých tříd nebo částí tříd:

První den karantény zůstávají obědy přihlášeny, nelze je odhlásit a je třeba si je vyzvednout nebo propadají. Obědy si nemohou osobně vyzvedávat ti, kteří mají nařízenou karanténu.

Druhý a třetí den jsou obědy všech žáků v karanténě odhlášeny (na základě předložených seznamů od školy) je však však možné si je individuálně telefonicky nebo mailem opět přihlásit. Od čtvrtého dne zůstávají obědy tak, jak je měl kdo nastavené. Odhlášení je možno provést telefonicky nebo on-line 2 pracovní dny předem.

Vzhledem ke složité situaci v souvislosti s vyhlašováním karanténních opatření pro kolektivy žáků je důležité, aby rodiče pozorně sledovali informace ke školnímu stravování na webových stránkách jídelny a v systému Bakaláři.

Celý článek

Světový den psoriázy - OBLEČME SI PUNTÍKY

28.10.2021 18:57:01 | Lenka Pavlíková

Naše škola se v říjnu přidala k výzvě spolku Revenium. Podpořili jsme pacienty s lupénkou tím, že jsme si na sebe vzali oblečení či doplňky s puntíky. Dali jsme tak svému okolí najevo, že jsou nám známa základní fakta o lupénce a že tito lidé nám nejsou lhostejní. Cílem akce je informovat veřejnost o povaze tohoto chronického zánětlivého autoimunitního onemocnění celého organismu, jehož projevy jsou viditelné na kůži, ale kromě ní postihuje i nehty a klouby (psoriatická nemoc). Lupénka NENÍ INFEKČNÍ, lze ji léčit, ale zatím bohužel ne zcela vyléčit.

puntikaty-den.docx

Mgr. Lenka Pavlíková

 

Celý článek

Sběr papíru XL. - výsledky

25.10.2021 21:21:36 | Jindřich Slunečko | Sběr papíru Pata a Mata

Konečné výsledky sběru v číslech

 

Celý článek
TOPlist