Archiv článků

Čtenářská gramotnost na Jiráskovce

15.10.2019 08:13:37 | Zuzana Zahradníčková

 

Čtenářská gramotnost na Jiráskovce

 

Letošní školní rok se na Jiráskovce ponese v duchu podpory čtenářské gramotnosti a čtenářství. Co je čtenářská gramotnost? S pochopením tohoto v dnešní době často skloňovaném pojmu by nám mohla pomoci představa tří “P”. Čtenářská gramotnost znamená porozumění textu, jeho používání a přemýšlení o něm. Cílem je obohacení vědomostí školních dětí, osvojení správného pochopení psané informace, podpora fantazie, vyjadřování a sdílení. Za tím účelem vzniknou v budově školy dva čtenářské a relaxační koutky. Na materiálním vybavení škola spolupracuje s Posázavím o.p.s, které je zprostředkovatelem čerpání prostředků z projektu MAP II.

Knižní fond školní a žákovské knihovny bude obohacen o moderní, především beletristickou literaturu pro žáky druhého stupně. Knihy budeme získávat průběžně nákupem z rozpočtu školy, ze spolupráce se společností SCIO a z dobrovolnického projektu rodičů a přátel naší školy “Daruj knihu Jiráskovce”. V letošních 6. třídách také zavádíme pravidelné dílny čtení.

Věříme, že v dnešní době enormního vlivu sociálních sítí a obrovského množství nejen psaných informací je více než nutné naučit naše děti tato sdělení chápat, třídit, zhodnotit a především o nich uvažovat.

Zpět Tisk
TOPlist