Archiv článků

Ekonomická olympiáda

2.2.2022 18:47:20 | Veronika Macková

 

Žáci 8. a 9. ročníků se zájmem o ekonomiku a oblast financí měli letos poprvé možnost zúčastnit se ekonomické olympiády a zjistit, na jaké úrovni v této oblasti se nacházejí jejich znalosti.

Ekonomická olympiáda je největší soutěž zaměřená na ekonomii a finance v ČR a na Slovensku, která se letos poprvé koná i pro základní školy. Soutěž určená pro žáky 8. a 9. tříd základních škol si klade za cíl seznámit žáky se základními ekonomickými tématy, objevit v nich skryté talenty a zlepšit jejich finanční gramotnost.

EO však není jen tak ledajaká soutěž, nýbrž i platforma nabízející cenné zkušenosti, znalosti, známosti a možnost zúčastnit se slavnostního finále s významnými hosty ze světa ekonomie.

Olympiáda vychází z rámcových vzdělávacích programů MŠMT a svým pojetím přispívá k dalšímu rozvíjení klíčových schopností a znalostí studentů v tomto oboru. Otázky do soutěže a koncepci Ekonomické olympiády spoluvytváří ekonomové a odborníci z Institutu ekonomického vzdělávání (INEV) a České národní banky (ČNB).

Z naší školy se do olympiády zapojilo celkem 21 žáků. Nejúspěšnější řešitelkou ve školním kole se stala Veronika Kučerová ze třídy 8.A, která získala 24 bodů z celkových 25 možných a její úspěšnost je tak úžasných 96%.

Veronika Macková

 

Zpět Tisk
TOPlist