Archiv článků

Projektový den 8.C

19.6.2019 15:56:37 | Veronika Macková

Projektový den 8.C - Rozpočti si to!

Uvědomujeme si, že je velmi důležité, vzdělávat žáky v oblasti finanční gramotnosti. Aby měli žáci představu o tom, jak fungují peníze, finanční mechanismy v životě, aby se nedostali do dluhové pasti a měli znalosti o rozpočtu domácnosti, příjmech, výdajích a situacích, které je v životě mohou potkat.

Z tohoto důvodu absolvovala třída 8.C projektový den s názvem Rozpočti to!. Jedná se o projektový den pro žáky, který umožnil jednotlivým týmům nahlédnout do života jedné domácnosti, případně
si vyzkoušet život ve společném studentském bytě. Cílem projektu bylo zajistit základní životní potřeby, ale i vyšší životní potřeby pro všechny členy domácnosti. V první části projektového dne prožili žáci měsíc svého života, ve druhé části dne si zkusili prožít celý rok. Jejich úkolem bylo tvořit si svůj rodinný rozpočet a rezervy, na základě vstupních informací o příjmech se rozhodnout o stylu bydlení, dopravy, stravování, trávení volného času atd..

V průběhu hry žáci plnili také kreativní úkoly, které jim na konci hry přinesly prémiové body.

Projektový den žáci prožili s Rosťou Rozpočtářem, který jim společně s dalšími lektory přiděloval
za splněné úkoly zlaté herní mince nebo herní bankovky – tzv. Chechtáky. Za Chechtáky si děti mohly nakoupit dárky ve speciálním stánku.

Hlavním smyslem a přínosem projektového dne je zvýšení finanční gramotnosti žáků 2. stupně.

Projektový den proběhl a byl financován v rámci realizace projektu „Místní akční plán vzdělávání II. správního obvodu obce s rozšířenou působností Benešov, realizátor Posázaví o.p.s.“

Ing. Veronika Macková, třídní 8.C

Zpět Tisk
TOPlist