Archiv článků

Dívky z 9.A opět otevřely v kmenové třídě charitativní čajovnu U Chemie

15.3.2023 18:39:47 | Vendula Dvořáková

U příležitosti dnešního dne otevřených dveří na naší škole se zásluhou Kristýny Tůmové a Veroniky Kučerové z 9.A v učebně chemie již potřetí konala charitativní čajovna. Dívky servírovaly čaje a vlastnoručně upečené sušenky. Za utržené peníze budou nakoupeny knížky pro žáky druhého stupně do čtenářských koutků naší školy. Všem dárcům, příznivcům a především děvčatům z 9.A ze srdce děkujeme.

Celý článek

Jak se zachovat v krizové situaci

14.3.2023 12:49:56 | Wendy Heřmánková

Jak se zachovat v krizové situaci

Žáci 1. a 2. tříd se zúčastnili na začátku března vzdělávacího programu První pomoc se záchranářem Markem. Cílem tohoto divadelního představení bylo zábavnou formou seznámit děti s tím, jak si mohou poradit v různých krizových situacích – přivolání záchranné služby, poskytnutí 1. pomoci (zlomeniny, popáleniny, masáž srdce - tu si vyzkoušely na písničku Skákal pes). Praktické ukázky pomoci byly vhodně prokládány tematickými příběhy a pohádkami. Zároveň se děti také dozvěděly, co by dělat neměly, aby zraněnému neublížily.

Celé představení bylo přizpůsobeno dětskému chápání, děti nadšeně spolupracovaly a představení se jim moc líbilo.

Celý článek

Úspěch žáků naší školy ve výtvarné soutěži.

14.3.2023 12:47:11 | Wendy Heřmánková

Úspěch žáků naší školy ve výtvarné soutěži.

Ve středu 1. března proběhla v Muzeu Podblanicka v Benešově vernisáž výstavy o včelách a včelaření uspořádané u příležitosti 120. výročí založení benešovské včelařské organizace.

S výstavou je spojena i doplňková výtvarná soutěž na téma Včely a včelaření, které se naši žáci zúčastnili a slavili úspěchy.

V kategorii pro 1. stupeň se umístila Nikola Žajglová z 5.A na 3. místě ,ve starší kategorii obsadila naše žákyně Jitka Pikousová z 8.B krásné 1. místo! Dále jsme v této kategorii obsadili i dvě třetí místa, která patřila Doře Zajíčkové z 9.C a Valentině Rajglové z 9.B.

Během vernisáže výstavy byly předány ceny sponzorů za přítomnosti zástupců vedení města Benešov, předsedkyně benešovských včelařů paní Ing. Hanky Chmelové a předsedkyně Českého svazu včelařů paní Mgr. Jarmily Machové.

Všem gratulujeme!!

8.b-jitka-pikousova.jpg

5.a-nikola-zajglova.jpg

9.b-valentina-rajglova-1-.jpg

9.c-dora-zajickova.jpg

Celý článek

Výměna kluků a holek 8. a 9. tříd v pracovních činnostech

28.2.2023 13:12:11 | Vendula Dvořáková

V minulých týdnech se v rámci předmětu pracovní činnosti vyměnili chlapci a dívky z 8. a 9. tříd. Slovy žákyně 9.A: "Výměna byla fajn, holky si mohly vyzkoušet práci v dílně a kluci si vyzkoušeli, jak to chodí v kuchyni. Holky vyráběly dřevěnou škrabku. Pracovaly jsme s různými nástroji a moc nás to bavilo. Pan učitel nás velmi chválil. Kluci se v kuchyni pustili do složitějších jídel, jako jsou např. halušky, guláš, palačinky nebo pizza. V kuchyni byli "jako doma" a jídla se jim moc povedla. Byla to hezká zkušenost do života a nezapomenutelný zážitek." Natálie Scháňková 9.A

Celý článek

Okresní kolo dívek v basketbale

28.2.2023 12:18:50 | Zuzana Zahradníčková

Dne 7.2.2023 se uskutečnilo v hale Gymnázia Benešov okresní kolo dívek 6.-9.tříd v basketbale.

Naše dívky obsadily po napínavých soubojích skvělé 1. místo a postupují do krajského kola!!!

Děkujeme dívkám za skvělou reprezentaci naší školy a přejeme mnoho úspěchů nejen v

basketbale :o)

Dále bychom rádi poděkovali i některým žákům naší školy, kteří přišli náš vítězný tým podpořit na

finálový zápas o 1. místo, který jsme odehráli se ZŠ Dukelská Benešov.

 


 

 

Celý článek

Paralympiáda na ZŠ Jiráskova Benešov

28.2.2023 12:13:59 | Wendy Heřmánková

Paralympiáda na Jiráskovce

Třídy 5.C a 5. D byly dva roky zapojeny v projektu Začlenění dětí a žáků se speciálními vzdělávacími potřebami, ve kterém úzce spolupracovali UK FTVS Praha. Projekt byl zaměřen na rozvoj pohybových aktivit u žáků s SVP. Velkým přínosem pak byly konzultace v oblasti tvorby individuálního plánu pro hodiny tělesné výchovy, zlepšení kompetencí učitelů v inkluzivní TV (inovativní pomůcky a přístupy) a zlepšení třídního klimatu. Určitě jsme tímto zvýšili i povědomí nejen našich žáků o aplikovaných pohybových aktivitách, ale zároveň také zvýšili profesní růst našich pedagogů.

Dvouletá spolupráce vyvrcholila 20.2. Paralympijským školním dnem. Velkým zpestřením celého dopoledne byla účast handicapovaného sportovce Miroslava Šperka, který si z paralympiády v Athénách přivezl za hod diskem stříbrnou medaili. Další sportovní ocenění získal v lyžování, florbalu a basketbalu. Celé dopoledne se neslo v přátelské a příjemné atmosféře a všichni si ho moc užili.

Mgr. Hana Mikulcová

Celý článek

Návštěva České národní banky v Praze

17.1.2023 20:40:16 | Veronika Macková

Zatoužili jste se někdy podívat do opravdového trezoru? Vidět na vlastní oči největší zlatou minci v Evropě o nominální hodnotě 100 000 000 Kč? Potěžkat si v ruce zlatou cihlu?

To vše a mnoho dalšího zažili osmáci ze semináře Finanční gramotnost minulý týden na exkurzi v Návštěvnickém centru České národní banky v Praze. Při komentované prohlídce expozice Lidé a peníze se dozvěděli vše o české a československé měnové historii a centrálním bankovnictví v mezinárodním kontextu.

Spoustu věcí už žáci znali právě ze semináře, například jak peníze vznikly, jak se vyvíjely a jak s nimi ruku v ruce vznikal finanční systém. Zopakovali si znalosti o vývoji ochranných prvků bankovek, mohli si sami vyzkoušet, zda bankovky v jejich peněžence nejsou falešné a nechyběl ani animovaný film o ČNB, její důležitosti a cílech.

Celý článek

9.A v předvánoční Praze

3.1.2023 17:37:19 | Vendula Dvořáková

Ve čtvrtek 22. prosince se 9.A vypravila do Prahy. Absolvovali jsme procházku malebnou Haštalskou čtvrtí, dali si rozchod na Václavském náměstí a krátce nahlédli do Národního muzea, kde jsme prošli výstavu Nikdy se nevzdáme věnovanou období tzv. heydrichiády. Žáci měli možnost při prohlídce použít novou aplikaci Národní muzeum v kapse.

Celý článek

Vánoční sbírka pro psí útulek „Naděje pro čtyři packy“

22.12.2022 14:47:10 | Veronika Macková

 

Dům dětí a mládeže Benešov pořádal v prosinci vánoční sbírku pro psí útulek „Naděje pro čtyři packy“.

Ve škole jsme se rozhodli tuto sbírku podpořit. Vytvořili jsme plakátky, roznesli po celé škole, rozdávali jsme je i na vánočním jarmarku. Patronát nad sbírkou převzala třída 8.A, která ve své učebně schraňovala donesené dárky pro útulek. A že se jich sešlo! Konzervy, různé dobroty, piškoty, ale také deky, granule a hračky.

V úterý 20.12.2022 žáci z 8.A donesli celou sbírku do Domu dětí a mládeže, kde ji předali do rukou paní ředitelce.

Za 8.A děkujeme všem dárcům a všem pejskům, kočičkám a dalším obyvatelům útulku přejeme krásné Vánoce.

 

Ing. Veronika Macková

Celý článek

Exkurze žáků 9. tříd do SOŠ sklářské v Třeboni

12.12.2022 17:39:05 | Vendula Dvořáková

Ve čtvrtek 8.12. se vydali zájemci z 9. tříd vlakem na exkurzi do Střední odborné školy sklářské v Třeboni. Celkem 32 deváťáků naší školy si prošlo ateliér, dílny a brusírnu. Zájemci si vyzkoušeli malování na sklo a také jeho broušení. Krásnou předvánoční atmosféru umocnila návštěva prodejní výstavy studentských výrobků Skleněné Vánoce v třeboňském zámku. Děkujeme vedení SOŠ sklářské v Třeboni, pánům mistrům i studentům za ukázku tohoto nádherného tradičního řemesla.

Celý článek

V 9.A otevřela čajovna U Chemie

12.12.2022 17:32:31 | Vendula Dvořáková

U příležitosti vánočního jarmarku byla ve středu 7.12. otevřena v kmenové učebně 9.A charitativní čajovna. Deváťáci navázali na úspěšný projekt realizovaný poprvé vloni na jaře. V čajovně servírovali čaje a vlastnoručně upečené perníčky, výtěžek poputuje útulku Naděje pro čtyři packy v Opřeticích u Bystřice.

Celý článek

Matematická soutěž Pythagoriáda

9.12.2022 17:50:20 | Veronika Macková

Více než 60 matematicky nadaných žáků 6. – 9. ročníku se v listopadu zapojilo do školního kola matematické soutěže Pythagoriáda.

Na počtáře čekalo 15 slovních úloh a příkladů, na řešení měli 60 minut. Nejlepší řešitelé postupují
do okresního kola. Z naší školy se do něj probojovalo 8 žáků, kterým se podařilo získat 9 a více bodů z celkových 15.

Okresní kolo se letos poprvé konalo v budově Gymnázia Benešov a to v úterý 22.11.2022.

Z okresního kola má naše škola 2 úspěšné řešitele – Jiřího Hanzala a Tomáše Zemana z 9.C.

Velká gratulace úspěšným řešitelům a velké díky všem zúčastněným za skvělou reprezentaci školy!

 

Veronika Macková

Celý článek
TOPlist