Archiv článků

Benešovský běžecký festival z pohledu Jiráskovky

22.9.2019 19:54:00 | Jindřich Slunečko | Atletika

Rekordní účast žáků, rodičů a učitelů z Jiráskovky

 

Celý článek

Kamarádi - prvňáčci

15.9.2019 17:44:07 | Wendy Heřmánková

I v letošním školním roce převzali žáci 9. ročníků patronát nad svými mladšími spolužáky z prvních tříd. Deváťáci své nové kamarády přivítali ve škole, provedli je po budově školy a ukázali jim své třídy na 2. stupni.

Celý článek

KRKONOŠE NEWS

11.9.2019 20:49:18 | Petr Šedivý

JIRÁSKOVKA NA SNĚŽCE!

Zdravíme z turisťáku do nížin. Realizační tým pod vedením zkušeného Filipa ´Messnera´ Zafouka zvolil strategii kombinovaného výstupu. Jedno družstvo, pro zjednodušení ho označme A-29-3, se vydalo zdolat vrchol přes Portášky jihovýchodním hřebenem. Druhé družstvo, opět pro zjednodušení ho označme A-37-3, se rozhodlo zaútočit přímo jihozápadní stěnou přes Obří důl. Podstatné je, že obě družstva téměř současně stanula po poledni na nejvyšším vrcholu naší země a dále pak sestoupila již společně pod označením A-66-6 přes Luční Boudu, Výrovku a Liščí horu s poslední zastávkou na Lyžárně do bezpečí základního tábora na Vébrovkách. Celá výprava do jednoho, nikdo nezůstal doma, nikdo nekňoural, všichni to dokázali a zaslouží velké uznání. Teď už křepčí dole na diskotéce, jakoby ani nikde nebyli...

Krásný výšlap, děkujeme za počasí, Krakonoši!

 

 

Celý článek

Prvňáčci se na Jiráskovce těší na školní výuku

2.9.2019 19:37:24 | Jindřich Slunečko

Pan ředitel Mgr. Petr Šedivý zahájil nový školní rok 2019 - 2020 originálním projevem.

 

Celý článek

Pyramida komunikace

27.8.2019 08:37:45 | Zuzana Zahradníčková

Pyramida školní komunikace - NA KOHO SE JAKO RODIČ MOHU OBRÁTIT

Rozdělení jednotlivých kompetencí v rámci ZŠ Jiráskova naleznete zde:

pyramida_zs_jiaraskova.png

Celý článek

Loučení 9. tříd

11.7.2019 06:42:52 | Marcela Blažková

Na konci školního roku 2018 - 2019 se loučili deváťáci

 

Celý článek

4.A Škola v přírodě

26.6.2019 12:01:57 | Jana Kahounová

Škola v přírodě pohledem 4.A


Na konci května jsme vyrazili na školu v přírodě. Jeli jsme do Vrábova - Radostné mládí. V úterý a ve středu byla zima a strašně lilo. Ve středu jsme šli na hrad Český Šternberk. Ten den jsme měli bojovku. Ve 23:30 v noci nás nečekaně vzbudili, že máme vstávat. Byla tma a zima, šli jsme ve dvojicích. Já jsem šla s Eldou. Ve čtvrtek jsme měli diskotéku, hráli plno českých a anglických písniček. Na Vrábov s námi jela i Susie z USA. Škola v přírodě se i hodně líbila, i když byla zima. (Viky Veselá)

V pondělí 27. května jsme přijeli na Vrábov. Úterý a středa utekly velmi rychle. Ve čtvrtek odpoledne jsme šly na oběd, když tu najednou u bazénu zastavilo auto. To auto bylo žluté a na předních světlech mělo řasy. Paní učitelky hned věděly, kdo to je. Byla to Lucka Skalická! Hned nám pověděly, že tam je, a 4.A ještě nikdy nebyla takhle rychle najedená. K Lucce jsme hned běželi, a měla s sebou i miminko. Povídali jsme si s ní všichni, a to byl náš nejlepší den na škole v přírodě. (Elda Martínková)

Ahoj, jmenuji se Lucka Stibůrková a budu vám vyprávět o mé květnové škole v přírodě. Ve čtvrtek jsme hráli turnaj ve vybíjené. Hráli jsme proti 4.B. Bylo to 6:6 a nám zbývaly už jen 2 minuty do konce. Všichni jsme napjatě čekali. Nikdo však nevěděl, že 4.B je tak dobrá. Najednou se to změnilo na 9:9. Každý byl vyjukaný. "Stačí jedno vybití," řekla má kamarádka Wendy. "Míč má 4.B," řekla jsem. Najednou se jejich hráč rozmáchl a vybil naši hráčku. "Konec, " řekla jsem, "došel čas." Byla jsem smutná, ale jinak byla škola v přírodě fajn. (Lucka Stibůrková)

Celý článek

Jóga

25.6.2019 22:01:40 | Zdeňka Varga

V pondělí 24.6. proběhla poslední lekce jógy v tomto školním roce.

 

Celý článek

Barevný den-Na pirátské lodi

20.6.2019 10:29:55 | Lenka Pavlíková

Jiráskovka plná námořních lupičů, korzárů a pirátů! Náš poslední Barevný den byl největším setkáním pirátů na jednom místě-vlastně lodi.

Jen pro představu: při vstupu do třídy VI. B jsem byla zajata téměř 30 piráty, musela jsem s nimi absolvovat dlouhou a obtížnou trasu, jejímž cílem bylo hledání pokladu (naštěstí mi dali mapku). Truhlu jsme nakonec našli na jednom z tajemných ostrovů a v ní kromě zlaťáků i ovocné mufíny s cukrovou kotvou a sušenkové lodičky s pirátskou vlajkou. Třešničkou na dortu byla „kronika“ všech pirátských rodů.

umístění tříd:

1. místo=VI. B/81 bodů/+ imunita

2. místo=VI. C/44 body/

3. místo=VI. A/27 bodů/

a (nyní tak drahá) bramborová medaile patří malé skupince z IX. B

Byli jste všichni úžasní. BLAHOPŘEJEME!!!

Je prima, že se i rodiče podílejí na Barevných dnech a podporují tak své potomky v umění si hrát a užívat si školu také z této stránky.

* A něco málo pro všechny:

podle jména a příjmení si na Internetu můžete vygenerovat vaše pirátské jméno. Sama jsem si to vyzkoušela.

Za Barevné dny tohoto školního roku se loučím s přáním těch nej zážitků o letních prázdninách.

vaše Karen Landlubber J

Celý článek

Projektový den 8.C

19.6.2019 15:56:37 | Veronika Macková

Projektový den 8.C - Rozpočti si to!

Celý článek

Jiráskovka na Pohodu

27.5.2019 18:53:06 | Petr Šedivý

 

 

Naše škola tento rok slaví 85. výročí od svého založení. Při každé kulaté příležitosti se všeobecně očekává nějaká forma oslavy. My jsme se rozhodli opustit nablýskané divadelní sály a akademie a vypravit se tam, odkud jsme beztak všichni vzešli – do přírody. Náš školní vzdělávací program se jmenuje „Pojďte s námi…“, takže nebylo těžké tento název popadnout za pačesy a vzít ho za slovo. Připravili jsme pro naše žáky, jejich rodiče, prarodiče i další blízké bytosti pohodový pochod… tedy takový Pohod. Kromě již zmíněné nosné myšlenky „Pojďte s námi“ jsme mu přilípli do vínku ještě další dvě – „Cesta je cíl“ a „Není špatné počasí, jen špatné oblečení“.

 

V sobotu 25. 5. 2019 se mezi devátou a jedenáctou hodinou dopolední vydalo na 500 účastníků na hráz Konopišťského rybníka na start Pohodu. Jak známo, přesný počet účastníků se určí součtem všech nohou a následným vydělením dvěma, ale v tomto případě by došlo k nežádoucímu statistickému zkreslení, protože mnozí dopřáli pobyt na čerstvém vzduchu také svým čtyřnohým miláčkům. S mapou a účastnickou kartou v ruce (případně v pacce) a vidinou opečeného buřta se všichni vydali na trasu dlouhou 5 km s cílem na vrcholu Chlumu s nadmořskou výškou 506 m. Zde jsem se však nevyhnul dalším nepřesnostem. Každý správný horolezec totiž ví, že výstup končí až bezpečným sestupem do základního tábora – buřty čekaly na Pohodáře až po sestupu zpět na vyhlídku. A těch 5 km je také poněkud diskutabilní údaj, tolik měřila pouze oficiální trasa. Přístupových a návratových variant bylo několik, takže ti, kteří to vzali od podlahy, řekněme od Jiráskovky k Jiráskovce, absolvovali nakonec kilometrů bezmála šestnáct. A kde je tedy vlastně ten cíl? To je přece cesta.

 

Počasí bylo v době určení termínu jen těžko předvídatelnou proměnnou. Museli jsme doufat, že si Pohodáři zbývající myšlenku o špatném oblečení vezmou za svou, a zároveň se připravit na dvě varianty zajištění přísunu stravy v base campu. Odměnou všem účastníkům za odhodlání byl nakonec prosluněný den s nepřetržitým kontaktem se zeleným hájem, probuzeným nezvykle deštivým májem… svádí to k poezii. Oheň i gril jely naplno, voněly buřty, vařila se káva a čaj a všichni si zároveň mohli vychutnat spolu s pohodovou kartou plnou razítek z kontrolních stanovišť jedinečný výhled na Konopiště a Chvojen, o kterém třeba mnozí ani netušili, že existuje.

Není to vždycky o medailích a částkách vydělaných vrcholovým sportem. V době, kdy se všeobecně nepřetržitě komentuje, že náš národ na tom není s běžnou sportovní kondicí úplně nejlépe, jsme všem našim dětem i rodičům nabídli jednoduchý návod, jak prožít krásný den, udělat něco pro zdraví a být spolu. Nás bylo spolu opravdu hodně, a přesto si dovolím tvrdit, že na stupně vítězů jsme se vešli všichni.

 

Zbývá poděkovat všem dětem a pejskům za předvedené výkony, všem rodičům a blízkým za dobrovolně propocená trička a všem učitelům z Jiráskovky, kteří část svého volného času věnovali dobré věci. Cílové ohlasy volají po opakování. Není každý rok ,kulaté´, nicméně necháme se překvapit.

 

Petr Šedivý, ředitel školy a obsluha grilu

 

 

Pokud vám některá souvětí připadají příliš dlouhá, nedivte se… jsme Jiráskovka (pozn. autora)

 

 

 

 

Celý článek

Barevný den-Hoď se do barev

30.5.2019 09:08:39 | Lenka Pavlíková

„Hoď se do barev“-předposlední Barevný den je za námi.

Celý článek
TOPlist