Český jazyk a literatura

Dny mediální výchovy v 9.A a 9.C

11.9.2022 20:24:50 | Vendula Dvořáková
V minulém školním roce absolvovali žáci letošní 9.A a 9.C Dny mediální výchovy I, které vycházejí z konceptu mediálního vzdělávání projektu Jeden den na školách. Během jednoho týdne zhlédli v hodinách českého jazyka celkem pět videí, která odkazovala na pět základních otázek, které by si měl položit každý příjemce jakéhokoli mediálního sdělení: KDO? CO? JAK? KOMU? a PROČ? Na videa navazovaly další aktivity ve skupinách nebo dvojicích. Odkaz na projekt JSNS je zde. Minulý týden proběhly návazné Dny mediální výchovy II. Opět jsme zhlédli pět videí a témata zpracovali dále formou různorodých aktivit, např. kvízem, křížovkou, analýzou volebního billboardu, diskusí aj. Videa byla zaměřena tematicky podle typu mediálního sdělení, se kterým se na internetu můžeme setkat, nebo rizik, která můžeme potkat: KYBERBEZPEČÍ, REKLAMA A MARKETING, ZPRAVODAJSTVÍ, SOCIÁLNÍ BUBLINY a DEZINFORMACE. Odkaz na návazný projekt JSNS je zde. Deváťáci si tak zábavnou formou rozhodně zlepšili svou mediální gramotnost.