Chemie

Celostátní kolo Mladý chemik

15.6.2017 21:14:43 | Jitka Říhová

Dne 13.6.2017 se konalo v Pardubicíchcelostátní kolo chemické soutěže " Hledáme nejlepšího chemika

Letošní pátý ročník celostátního finále proběhl 13. června 2017 v prostorách Fakulty chemicko-technologické Univerzity Pardubice a přivítal 39 nejlepších aspirantů chemie ze všech krajů, kde proběhla regionální kola. Ti se formou testu a praktické zkoušky v laboratoři utkali o pomyslný titul mistra republiky. Díky podpoře Svazu chemického průmyslu ČR (vyhlašovatel, pořadatel a generální partner), Fakultě chemicko-technologické Univerzity Pardubice (pořadatel a partner) a Ministerstvu školství, mládeže a tělovýchovy ČR (spoluvyhlašovatel) byli všichni finalisté odměněni hodnotnými cenami.

Náš žák David Šach se probojoval až do celostátního kola, jeho 55 bodů stačilo na 26. místo z 39 žáků. Blahopřejeme a přejeme mnoho úspěchů v dalším studiu na gymnáziu.