Chemie

7.12.2016 08:24:02 | Jitka Říhová

Dne 6.12. 2016 se konalo 2. kolo soutěže Mladý chemik na MSŠCHT v Praze

Zde je výsledková listina: mlady_chemik_vysledky_2_kolo2016_17.xlsx

V letošním školním roce se naše škola přihlásila do chemické soutěže, kterou pořádala Masarykova střední škola chemická Praha . První kolo soutěže psali žáci v hodinách chemie . Nejlepších výsledků dosáhli David Šach , Linda Pelikánová z 9.A a Tomáš Krchňák z 9.B.

Tito žáci odjeli dne 6.12.2016 do Prahy na MSŠCHT , kde se konalo druhé kolo soutěže. Zde se sešlo  252 žáků z 99ti škol z Prahy a různých míst naší republiky . Všichni psali dvouhodinový test, v němž se snažili uplatnit své znalosti z chemie a postoupit do dalšího kola , v němž bude pokračovat jen 29 žáků.

Naši žáci prokázali skvělé znalosti . David Šach se umístil na krásném 6. místě a postupuje do třetího kola, které se bude konat na této střední škole v odborné laboratoři. Linda Pelikánová skončila na 48. místě a Tomáš Krchňák na 88. místě z 258 žáků. Všem děkujeme za svědomitou přípravu a Davidovi budeme držet palce do třetího kola.

Zde vložte text článku