Cizí jazyky

Jazykové soustředění 6. ročníku na Vrábově

6.6.2019 21:03:05 | Zdeňka Varga

V květnu jsme se již tradičně vypravili na jazykový kurz, pořádaný pro zájemce ze šestých ročníků. Letos jsme změnili prostředí a zabydleli se v osadě Vrábov u Českého Šternberka. I když nám první den zapršelo, zbytek pobytu už bylo hezky. Pro 32 žáků byla připravena výuka angličtiny zaměřená na různá témata. Děti si trénovaly popis obrázků a cesty, tvořily projekty o cizích zemích, cvičily paměť, rozšiřovaly si slovní zásobu, hrály hry ataké sbíraly cenné body pro svůj tým. Ve volném čase hrálynapříklad fotbal, stolní tenis a badminton.

Letošní kurz byl výjimečný tím, že jedna z lektorek byla naše rodilá mluvčí Ms.SusieWhite, která s dětmi konverzovala anglicky jak ve výuce, tak mimo ni. Jako milovnice sportu si s nimi ochotně hrála a přirozeným způsobem tak děti obohacovala anglickými slovíčky i v běžných situacích.

Mgr. Petra Růžičková