Cizí jazyky

Oslavy Halloweenu

11.11.2021 17:29:11 | Zdeňka Varga

V podvečer 25.října 2021 si na Základní škole Jiráskova v Benešově žáci třetích a čtvrtých tříd užívali atmosféru Halloweenu. Převlečeni za upíry, kostlivce, pavouky a čaroděje se naučili anglická slovíčka, která k Halloweenu patří. Pomocí různých materiálů si každý vytvořil svého vlastního kostlivce, vyluštili křížovky, hledali halloweenské rozdíly a s básničkou „Trick or treat, trick or treat, I want something good to eat!“ si došli pro sladkou odměnu.

Nechyběl ani tradiční „Tanec kostlivců“, který vždy vykouzlí úsměv na dětské tváři.

Po setmění se po jednotlivých třídách vydal průvod dětí doprovázený světýlky z lampionů ulicemi Benešova. Tradiční tvorové patřící k Halloweenu prošli od školy přes náměstí a přes Karlov zpět ke škole. Zde už na děti čekali rodiče, kterým děti hned s nadšením vylíčily zážitky z prožitého večera.

Mgr. Kateřina Stiborová, TU 4.A

ZŠ Benešov Jiráskova 888