Cizí jazyky

Projekt Cambridge English Penfriends

12.4.2021 10:40:34 | Lenka Pavlíková

Na konci března se naše škola zapojila do mezinárodního programu Cambridge English Penfriends, který spojuje školy z celého světa.

Jedná se o mezinárodní vzdělávací program, ve kterém si děti z různých částí světa vyměňují korespondenci, díky níž mohou rozvíjet své anglické jazykové dovednosti, poznávat kulturu jiných zemí a získávat nové přátele. Hlavním cílem projektu je povzbudit a motivovat žáky, aby se učili anglicky a rozvíjeli si jazykové kompetence prostřednictvím výměny informací o sobě, svém bezprostředním okolí a své zemi. Studenti se učí spolupracovat a poznávat jinou kulturu. Právě nyní (v době pandemie) má distanční vzdělávání velký význam pro podporu vzájemného kontaktu a výměny informací.

Partnerskou školou, která s námi zahájila spolupráci, je škola:  Hi5 Education Centres - Cortes Valencianas ve Španělsku. Od španělských kamarádů jsme již obdrželi velmi pěkné dopisy, které nás moc potěšily.

V rámci tohoto projektu může naše škola získat virtuální odznaky z Cambridge Assessment English. Ty se udělují aktivním školám, které splní určitá kritéria. Na konci roku obdrží žáci účastnící se výměnné korespondence v rámci Cambridge English Penfriends certifikát potvrzující jejich účast na projektu.

Pro další informace ohledně zapojení se do tohoto projektu se mohou žáci / rodiče obracet na vyučující anglického jazyka.

Mgr. Carla Hobzová

dopisy od žáků: