I.stupeň

4.A pomáhá

2.2.2020 12:53:10 | Zdeňka Varga

4.A z Jiráskovky pomáhá

Dne 21.1.2020 se naše třída 4.A vydala navštívit čerčanský Hospic Dobrého Pastýře. Hlavním důvodem naší cesty bylo předání charitativní sbírky, kterou naše třída pro hospic vybírala v rámci Vánočního jarmarku v prosinci 2019. Lidé mohli Hospic Dobrého Pastýře podpořit koupí kytičky - Zuzanky. Vybranou peněžní částku jsme zavezli vlakem do hospice a zároveň si pro klienty připravili přáníčka a kulturní program.

V hospici Dobrého Pastýře nás přivítali v útulné kavárničce, kde pro nás připravili malé občerstvení a vřelé slovo na přivítanou. Po celou dobu naší návštěvy se o nás staraly dvě milé paní z oddělení sociálních služeb, které nám nejprve řekly něco více o významu, poslání a fungování hospice. Poté jsme se rozdělili na dvě skupiny. Jedna skupinka se zúčastnila komentované prohlídky hospice, druhá navštívila klienty na jejich pokojích, kde jim děti zazpívaly, zarecitovaly, zahrály na kytaru, flétny a předaly přáníčka. Potom jsme se vystřídali. Všichni jsme měli radost z toho, že jsme mohli babičky a dědečky potěšit a zpříjemnit jim den naší návštěvou.

Na závěr našeho pobytu jsme představitelům hospice předali zapečetěnou kasičku s charitativní sbírkou a byli nadšeni z toho, že jsme se mohli zapojit do něčeho, co má smysl a pomáhá.

Mgr. Zdeňka Varga, třídní učitelka 4.A


Zpět Tisk
TOPlist