I.stupeň

Abeceda peněz - 4.A

2.4.2019 09:38:13 | Lucie Skalická

Žáci 4.A  se zapojili do projektu ABECEDA peněz, který pořádá Česká spořitelna. Během návštěvy České spořitelny se žáci dozvěděli spoustu potřebných informací o financích a o zacházení s nimi. Žáci si vše mohli vyzkoušet na vlastní kůži. Do začátku jejich podnikání získali půjčku, aby měli základní kapitál a mohli založit firmu. Při podpisu smlouvy si žáci všimli poznámky pod čarou a tím se naštěstí vyhnuli „ nepříjemným a nesmyslným splátkám“ navíc. Se vstupním kapitálem mohla firma začít fungovat

Jako v každé pořádné firmě si žáci rozdělili úkoly, pracovali ve skupinách a každá skupina se starala o určité oddělení – někteří se starali o  finance, jiní o reklamu či nakupování a skladování materiálu. Všichni dohromady se podíleli na výrobě a prodeji.

20.3.2019 se před budovou České spořitelny uskutečnil jarmark, kde byly všechny výrobky firmy SPRING SHOP k zakoupení. Firma se zaměřila na jarní dekorace, látkové nákupní tašky a sazeničky okurek a rajčat. Za vydělané peníze vyrazí žáci na výlet – za pořádnou dřinu, nesmí chybět odměna.

Děkuji České spořitelně za možnost seznámit žáky základní školy s financemi a prací s nimi jiným způsobem, než nám umožňuje školní práce. Myslím, že pro žáky to byl nezapomenutelný zážitek a odnesli si cenné zkušenosti, které v budoucnu budou umět využít. Nakonec každý ze zúčastněných žáků dostal od České spořitelny certifikát o dokončení projektu.