I.stupeň

Halloween ve třetích třídách

16.11.2017 08:45:43 | Lucie Skalická

Trick or trreat, trick or treat. I want something good to eat! Tato slova zaznívala v úterý 31.10. 2017 po setmění školou. Žáci třetích tříd si uspořádali oslavu svátku helloween. Je to naše tradice. Třeťáci slaví tento svátek, protože se začínají učit anglicky. Je to pro ně odměna za nelehké začátky s cizím jazykem a zároveň i motivace pro další učení.

Strašidla a nejrůznější tvorové se sešli v úterý v podvečer ve svých třídách, kam si přinesli občerstvení a oslava mohla začít. Ve třídách si naši žáci zahráli hry, kdy nechybělo ani tradiční lovení jablíček, vyluštili křížovky, ve kterých našli nová anglická slovíčka, a zazpívali halloweenské písničky.

Nesměla chybět ani koleda „trick or treat“, se kterou nám velmi poholi žáci devátých tříd. Třeťáčci chodili chodbami školy, které byly osvětleny vydlabanými dýněmi, když došli ke správným dveřím, mohli zaťukat a vyzkoušet halloweenskou koledu. Naši deváťáci si své mladší kamarády vyzkoušeli z jednoduchých anglických vět a slovíček a odměnili je sladkostí.

Celou akci jsme zakončili strašidelným průvodem po městě Benešov. V kostýmech a s lampiony v ruce jsme vyrazili od školy, prošli jsme přes náměstí k základní škole Na Karlově, kde svítily krásné vydlabané dýně. Dále jsme pokračovali kolem radnice města Benešov zpět ke škole, kde si rodiče svá strašidla vyzvedli.

„Bylo to super, my chceme příští rok znovu takovou oslavu.“ Prosili žáci, kteří se letošní oslavy zúčastnili. Nadšení dětských tváří doplnily ještě spokojené úsměvy rodičů a to je pro nás pedagogy vždy nejhezčí odměna.