I.stupeň

Noc s Andersenem 5.B

8.4.2019 09:47:27 | Alena Vrňáková

Z pátka 29. 3. na sobotu 30. 3. 2019 se naše třída 5. B zúčastnila projektu Noc s Andersenem.

Tato akce je zaměřena na podporu dětského čtenářství. A v tomto duchu se odvíjela i naše noc.

Každý žák přinesl svou oblíbenou knihu, o které nám vyprávěl a snažil se nalákat své spolužáky na to, aby si ji také přečetli. Zároveň si přinesl i knihu, kterou má právě rozečtenou.

Během večera jsme se věnovali i osobě spisovatele Andersena a jeho pohádkám. A také jsme se věnovali dalším soutěžním aktivitám. Žáci vytvořili celkem 6 soutěžních týmů a museli odpovědět na různé otázky nebo vypracovat zadané úkoly. Jedním úkolem byla i četba Andersenovy pohádky a její reprodukce.

Jako bonus měli žáci noční hru na schovávanou a těsně před spaním pohádku od Andersena Malá mořská víla.

Přestože to byl celkem náročný večer, dětem se zde velmi líbilo a velice rády by si to znovu zopakovaly.

Mgr. Alena Vrňáková a žáci 5. B