I.stupeň

Zdravý životní styl v 5.A a 5.B

28.10.2017 09:49:16 | Žaneta Kadeřábková

Žáci 5.A a 5.B se na jeden den proměnili v experty v oblasti zdravého životního stylu. Den začal kontrolou čistoty zubů, uší a nehtů. Vzájemně jsme se seznámili se základy zdravé výživy, tedy co a kolikrát denně bychom měli jíst a pít. Každý z žáků také přinesl jako vzorek pro inspiraci zdravou svačinu dle jeho představ.

Následně jsme probrali základní hygienické návyky, včetně mytí rukou, čištění zubů a výměny oblečení. Samozřejmostí byly ukázky oblíbených voňavek, sprchových gelů nebo třeba zubních past. Uspořádali jsme též anketu o nejvoňavější zástupce v každé kategorii.

Nakonec jsme si povídali o vhodných pohybových aktivitách, které přišpívají ke zlepšení fyzické i psychické kondice. A také jsme vypíchli aktivity, kterých bychom se měli vyvarovat, abychom předešli například zranění.