Matematická soutěž Klokan 2019

2.4.2019 08:12:07 | Jitka Říhová

Naše škola se neustále snaží rozvíjet matematickou gramotnost žáků. Z tohoto důvodu se zapojujeme do různých matematických soutěží, aby si žáci mohli ověřit, že umí své matematické dovednosti využít i v praktických úlohách a úkolech.

V pátek 22.3.2019 jsme se zapojili do mezinárodně koordinované soutěže Matematický klokan, která se od roku 1991, kdy se konal první ročník ve Francii, rozšířila do dalších zemí Evropy a postupně i na další kontinenty. V roce 2016 se již této soutěže účastnilo přes
6 milionů soutěžících z více než 60 zemí celého světa.

V ČR se soutěž Matematický klokan konala poprvé v roce 1995. Pořadatelem Klokana v ČR je Jednota českých matematiků a fyziků ve spolupráci s Katedrou matematiky PdF UP a Katedrou algebry a geometrie PřF UP v Olomouci.

Soutěžící jsou podle věku rozděleni do 6 kategorií: Cvrček (2. - 3. třída ZŠ), Klokánek (4. - 5. třída ZŠ), Benjamín (6. - 7. třída ZŠ), Kadet (8. - 9. třída ZŠ), Junior (1. - 2. ročník SŠ) a Student (3. - 4. ročník SŠ). Ve všech kategoriích soutěžící řeší soubor testových úloh ve stanoveném čase, přičemž vybírá jednu z pěti nabízených možností řešení.

Nejlepšími řešiteli na naší škole se stali a na prvních třech místech v jednotlivých kategoriích se umístili:

Kategorie CVRČEK:

Anna Kozáková, Vojtěch Němec, Iva Zemanová, Laura Fuxová (všichni 3. ročník)

Kategorie KLOKÁNEK:

Štěpán Jahoda, Josef Hedvik, Karolína Rydvalová (všichni 5. ročník)

Kategorie BENJAMÍN:

Aneta Zahradníčková (6.ročník), Daniel Vaněček, Zuzana Žeromská (7.ročník)

Kategorie KADET:

Michal Herdin, Jakub Pikal, Jana Herdinová (všichni 9.ročník)

Všem účastníkům moc děkujeme za účast a reprezentaci školy a gratulujeme nejlepším řešitelům!

Ing. Veronika Macková