Pythagoriáda 2019

14.4.2019 22:14:11 | Jitka Říhová

Pythagoriáda patří mezi oblíbené matematické soutěže. Je určena všem žákům 5., 6., 7. a 8. ročníků základních škol a jim odpovídajících ročníků víceletých gymnázií, kteří mají zájem o matematiku.

Cílem Pythagoriády je zvýšit zájem o matematiku u co nejširšího počtu žáků. Úlohy této soutěže vycházejí ze znalostí matematiky odpovídajících ročníků ZŠ a víceletých gymnázií, zúčastnit se této soutěže může každý žák příslušného ročníku - není tedy nutné být matematickým talentem.

Příklady rozvíjí mj. prostorovou představivost či logické uvažování. Soutěž má dvě kola školní a okresní.

Školní kolo se na naší škole konalo ve čtvrtek 4.4.2019. Celkem se této matematické soutěže zúčastnilo 153 žáků.

V tabulce najdete úspěšné řešitele za jednotlivé ročníky. Úspěšným řešitelem je žák, která dosáhl 10 a více bodů z celkových 15 bodů.

Ročník

Příjmení a jméno

Počet bodů

Zeman Tomáš

Hedvík Josef

Jahoda Štěpán

Görtlerová Anna

Smolka Jakub

Bartáková Kristina Anna

Zahradníčková Aneta

Potůček Vojtěch

Vaněček Daniel

12

Vladyka David

10

Všem účastníkům moc děkujeme za účast a reprezentaci školy a gratulujeme nejlepším řešitelům!

Ing. Veronika Macková