Agenda školy

SRPJŠ při ZŠ Benešov, Jiráskova 888

Spolek rodičů a přátel Jiráskovy školy (dále jen SRPJŠ), při základní škole Benešov, Jiráskova 888 je plně v činnosti od školního roku 2015/2016. Posláním spolku je respektovat práva žáků, vytvářet bezpečné a všestranné rozvíjející klima v rodinách i ve škole, finančně podporovat žáky, vzájemně spolupracovat s rodiči, učiteli a školou.

V uplynulém školním roce se podařilo finančně podpořit žáky ze sociálně slabých rodin. Finančně jsme podpořili také našeho nemocného žáka Antonína Paura a také jsme rozdělili část peněz do třídních fondů. Další částky, které investuje SRPJŠ , jsou především uvolňovány do mimoškolních aktivit žáků a do rozvoje jejich zájmové činnosti.

SRPJŠ rovněž přispělo dětem na dopravu na LVZ, ŠVP, Ozdravný pobyt žáků u moře, Jazykové soustředění, na startovné v různých soutěžích, ocenění žáků…apod.  Tyto finanční podpory bylo možné poskytnout díky členským příspěvkům a nemalé částce, která byla utržena z rekordního sběru papíru Pata a Mata.

SRPJŠ bude i ve školním roce 2016/2017 nadále plně podporovat zájem dětí a vyhledávat další možnosti, jak je podpořit v jejich rozvoji, zájmové činnosti  a celkově ve výchovně vzdělávacím procesu.

Stanovy spolku naleznete: stanovy-srpjs.pdf

Zápis s ustanovující schůze naleznete:zapis-z-ustanovujici-schuze-srpjs.pdf