Tělesná výchova

18.9.2018 21:04:52 | Jindřich Slunečko

Šumava šumná............

Turisťák 8. A a 8. C

Plán zněl jasně. Dne 9. 9. 2018 se obě osmé třídy seskupily před naší milovanou Jiráskovkou, připravení k odjezdu na vytoužený turistický kurz.
Hned první den po příjezdu nás učitelé hnali na první túru s cílem vidět pramen Vltavy. Cesta byla dlouhá, náročná, ale odměnou nám byla velmi dobrá večeře.

Žákům byly během kurzu nabídnuty ranní výběhy, které umožňovaly podívat se na Kvildu v mlze. Avšak více nás bylo takových, kteří upřednostnili delší spánek před ranním výběhem.

Těžké túry brzy pominuly a my jsme se mohli kochat výhledem z německého Vejce – Stezka korunami stromů. Dále nás čekal strážný hrad Kašperk a na něm zajímavá prohlídka a asi žáky nejoblíbenější lanový park na Modravě, kde jsme si to užívali celý poslední den. Konec kurzu obstarala námi tak toužebně očekávaná diskotéka.

A ….autobus byl náhle připraven a my jeli domů do Benešova. Před školou na nás čekali naši nejbližší, kteří pozorovali naše výrazy. Nechyběly ani slzičky, buď štěstí, že jsme to ve zdraví přežili, nebo smutkem po naší krásné Kvildě a nekonečných výšlapech.

Tímto bychom chtěli poděkovat celému pedagogickému sboru, našemu skvělému řidiči Pájovi i hotelové obsluze.

Děkujeme.

Vaše 8. A a 8. C a Emma Bambasová