Tělesná výchova

Volejbalovým vládcem ZŠ Benešov, Jiráskova 888 stali ŽÁCI

28.6.2018 19:32:37 | Jindřich Slunečko | Volejbal

Volejbalový zápas ŽÁKů a UČITELů byl skvělým sportovním vyvrcholením školního roku 2017 - 2018

Za celých 25 let nebyl k vidění tak skvělý, napínavý, kvalitní zápas, tak jako letos.
První set: Žáci - Učitelé - 25 : 16
Druhý set: Žáci - Učitelé - 14 : 25
Třetí set: Žáci - Učitelé - 25 : 22

Žáci: Kristýna Varga, Natálie Skálová, Anna Helmová, Erika Straková, Linda Pelikánová, Matěj Šedivý, Matěj Václavík
Učitelé: Zdeňka Varga, Marcela Blažková, Alexandra Bečváříková, Zuzana Zahradníčková, Jana Kahounová, Petr Šedivý

Žáci  2 : 1 Učitelé

Zápas vedla přesně a přísně Ivetka Čadková.

Radniční listy:

25 let je tradicí na Jiráskovce, že na konec školního roku sehrají teamy Žáků a Učitelů prestižní volejbalový zápas mezi sebou o tzv. volejbalovou nadvládu na této základce.

Trénink obou dvou týmů probíhá během školního roku, kdy kantoři mají svůj trénink v pondělí večer a žáci trénují v úterý ráno v rámci Centra sportu ZŠ Benešov, Jiráskova 888 pod trenérskou taktovkou paní učitelek Mgr. Ilony Šedivé a Mgr. Marcely Blažkové.

V letošním školním roce byl souboj okořeněn skutečností, že v obou týmech nastoupili proti sobě táta a syn – Šéďa taťka Petr – Šéďa syn Matěj a mamka a dcera - Varga mamka Zdeňka – Varga dcera Kristýna. Hostem tohoto klání byla studentka Gymnázia Benešova a bývalá žákyně na ší školy Linda Pelikánová.

Každé velké utkání má svůj hudební doprovod – DJ Michal a Kryštof, moderátora – Jindru Slunce, přesnou velmi přísnou paní rozhodčí Ivetu Čadkovou a hodně diváků – cca 300 žáků.

Od počátku bylo zjevné, že to bude velmi tvrdý a perný boj. Na obou stranách se sešly velmi kvalitní týmy. Posuďte sami.

Žáci: Kristýna Varga, Natálie Skálová, Anička Helmová, Erika Straková, Linda Pelikánová, Matěj Šedivý, Matěj Václavík.

Učitelé: Zdeňka Varga, Marcela Blažková, Alexandra Bečváříková, Zuzana Zahradníčková, Jana Kohounová, Petr Šedivý.

První set: Žáci – Učitelé – 25 : 16

Druhý set: Žáci – Učitelé – 14 : 25

Rozhodující set: Žáci – Učitelé – 25 : 22

Bylo jasné, že se vše rozhodne v posledním setu, kde se oba týmy střídaly ve vedení. V závěru rozhodujícího setu nakonec žáci převážili misky vah na svoji stranu a pro rok 2018 se stali na Jiráskovce – volejbalovými vládci.

Po celé utkání vládla skvělá atmosféra a my se už těšíme na rok 2019, kdy opět proti sobě nastoupí týmy učitelů a žáků. Tím byla i zároveň stanovena tečka za úspěšnou školní sportovní sezonou na ZŠ Benešov, Jiráskova 888.

Mgr. Jindřich Slunečko