Dne 23.1. se žáci 9. ročníku zúčastnili exkurze do Terezína. Navštívili Muzeum ghetta, Magdeburská kasárna, modlitebnu, krematorium a židovský hřbitov. Dozvěděli se mnoho poznatků ze života židovského obyvatelstva a
o jeho útrapách zde prožívajících. Zaujaly nás také příběhy dětí, které zde žily, zhlédli jsme ukázky jejich výtvarných děl, prohlédli si ukázky časopisu, který zde vydávali. Poté jsme přejeli do Malé pevnosti. Tady nás naši průvodci provedli místy, kde v nelidských podmínkách trpěli věznění. Při jejich vypravování nám běhal mráz po zádech. Dlouhou podzemní chodbou jsme pak došli až k popravišti. Exkurze pro nás všechny byla velmi emočně náročná.

Reakce žáků na exkurzi
„Myslím, že každý odjížděl domů s náladou strašné lítosti vůči lidem, kteří toto přežili.“
„Žili v podmínkách, které si z nás dnes nikdo nedovede představit.“
„S obrovskou zkušeností jsme nastoupili do autobusu a myslím, že po tom všem, co jsme slyšeli, jsme byli rádi, že jedeme domů za svými rodiči.“
„Je to hrozné, jak někteří lidé mohou být nelidští. Běhá mi z jejich chování mráz po zádech.“

                                                                                                   Mgr. Wendy Heřmánková